Policia e Kosovës me plan operativ për organizimin e festivalit Sunny Hill

01.08.2019 17:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia e Kosovës me plan operativ për organizimin e festivalit Sunny Hill

Për shkak të festivalit Sunny Hill, i cili do të mbahet më 2,3 dhe 4 gusht në Parkun e Gërmisë, Drejtoria Rajonale e Policisë në Prishtinë, ka ndërmarrë gjitha masat e nevojshme për lirimin, kufizimin apo edhe bllokimin e pjesshëm të segmenteve të caktuara rrugore brenda dhe jashtë qendrës së qytetit, me qëllim të qarkullimit më të lehtë dhe ofrimit të një ambienti të qetë dhe të sigurtë për mbarëvajtjen e festivalit.

Meqenëse në festival do të marrin pjesë këngëtarë me renome botërore atëherë Prishtinës do t’i drejtohen edhe nga vende të tjera.

Prandaj Policia e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, për të evituar kolonat e gjata dhe aksidentet e mundshme si dhe për të mundësuar qytetarëve një transport normal, do të veproj në gjitha rrugët që lidhen me Parkun e Gërmisë.

Me këtë rast Policia do të ndaloj dhe ri drejtoj të gjitha veturat përveç banorëve të lagjeve Sofali dhe Tauk Bahçe, autobusëve të Trafikut Urban dhe automjeteve të Emergjencës, Hortikulturës dhe KRM Pastrimi, Drejtorisë së Inspekcionit në Prishtinë të cilat janë të angazhuara në operacion.
Ndalimi dhe ri drejtimi i veturave do të bëhet:

-Kryqëzimi i rrugëve “1 Tetori” “Nazim Gafurri” dhe “Ymer Lutfi Paçarizi” (Kryqëzimi Velani);
-Kryqëzimi i rrugëve “Nazim Gafurri” “Xhavit Ahmeti” dhe “Dr. Lec Gradica” ( kryqëzimi ish rruga e Bled-it);
-Kryqëzimin e rrugëve “Dr.Shpëtim Robaj” me atë të Sofalisë në drejtim të Pishinës dhe Parkut Gërmia.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës operacioni në fjalë do të filloj të implementohet nga data 2 gusht prej orës 10:00.

Policia i bën thirrje qytetarëve që të shmangë lëvizjen me vetura në drejtim të Parkut të Gërmisë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Arben Gashi: Vjosa Osmani do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Arben Gashi: Vjosa Osmani do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Bekim Haxhiu: Në pandemi u vodhën edhe qeset e kufomave

Bekim Haxhiu: Në pandemi u vodhën edhe qeset e kufomave

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Veseli: Vendim i drejtë i Kushtetueses, LVV është brenda skenarit të saj

Veseli: Vendim i drejtë i Kushtetueses, LVV është brenda skenarit të saj

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit: Vendim i padrejtë e i papranushëm

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit: Vendim i padrejtë e i papranushëm