Policia e Kosovës e shpëton një femër nga rrëmbimi i dy serbëve

13.12.2019 14:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia e Kosovës e shpëton një femër nga rrëmbimi i dy serbëve

Dje në mesditë në Leshak të Mitrovicës është ka ndodhur nj incident kriminalë.

Siç ka njoftuar policia e Kosovës, dy të dyshuar meshkuj K/Serbë në një lokal për shkaqe ende të panjohura e kishin rrahur viktimën femër K/Serbe dhe të njëjtën me dhunë e kishin futur në veturën e tyre dhe ishin larguar në drejtim të pikës kufitare në Jarinje,shkruan Lajmi.net.

Njësiti policor te vendkalimi kufitar kanë hasur në veturën e të dyshuarve, ku viktima ka zbritur nga ajo veturë, kurse të dyshuarit me shpejtësi kanë vazhduar rrugën me veturë e më pas e kanë lënë veturën dhe kanë ikur këmbë duke kaluar në territorin e Serbisë.

Viktima si pasojë e sulmit ka pranuar tretman mjekësor dhe më pas është liruar për në shtëpi, kurse vetura e të dyshuarve është konfiskuar.

Me urdhër të prokurorit dhe gjyqtarit të procedurës paraprake janë bastisur shtëpitë e të dyshuarve, të cilët nuk kishin qenë në shtëpi dhe nuk është gjetur asgjë e dyshuar.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti në letrën që ia dërgoi SHBA’së, të cilës s’i bindej: LDK dhe opozita po thonë se jam anti-amerikan, pohim i rremë

Kurti në letrën që ia dërgoi SHBA’së, të cilës s’i bindej: LDK dhe opozita po thonë se jam anti-amerikan, pohim i rremë

Haradinaj: PDK më bëri presion për koalicion në 2017, tash s’e përjashtojmë bashkëpunimin me VV-në

Haradinaj: PDK më bëri presion për koalicion në 2017, tash s’e përjashtojmë bashkëpunimin me VV-në

Hoxhaj: Deklaratat e Albright i bëjnë nder Kosovës dhe të ardhmes së saj

Hoxhaj: Deklaratat e Albright i bëjnë nder Kosovës dhe të ardhmes së saj

Gashi: S’përfundon Gjykata Speciale me tri aktakuza

Gashi: S’përfundon Gjykata Speciale me tri aktakuza

Haradinaj: 2021-ta vit zgjedhor, s’ka gatishmëri nga partitë për zgjidhjen e çështjes së presidentit

Haradinaj: 2021-ta vit zgjedhor, s’ka gatishmëri nga partitë për zgjidhjen e çështjes së presidentit

Haradinaj i quajti “hajna të Prontos”, reagon deputetja e PDK-së: Deklaratë jo dinjitoze dhe shumë fyese

Haradinaj i quajti “hajna të Prontos”, reagon deputetja e PDK-së: Deklaratë jo dinjitoze dhe shumë fyese

Nescafe rrezikon shëndetin e qytetarëve, tërhiqet nga tregu kosovar

Nescafe rrezikon shëndetin e qytetarëve, tërhiqet nga tregu kosovar

Isufi: AAK-ja dëmtohet nëse Haradinaj bëhet president, por po e japim për hatër të Kosovës

Isufi: AAK-ja dëmtohet nëse Haradinaj bëhet president, por po e japim për hatër të Kosovës

“Më ka sha krejt populli sepse jam bërë bashkë me hajnat e Prontos” – deputeti i PDK-së komenton deklaratat e Haradinajt

“Më ka sha krejt populli sepse jam bërë bashkë me hajnat e Prontos” – deputeti i PDK-së komenton deklaratat e Haradinajt

Gjinekologu Memli Morina tregon nëse duhet vaksionuar shtatzënat kundër Covid-19

Gjinekologu Memli Morina tregon nëse duhet vaksionuar shtatzënat kundër Covid-19

Hoxhaj: Kosova asnjëherë nuk ka qenë më e përçarë, fajtore VV dhe LDK

Hoxhaj: Kosova asnjëherë nuk ka qenë më e përçarë, fajtore VV dhe LDK

Analistët nuk e shohin zgjidhje Presidentin, i cili zgjedhet me borxhe politike

Analistët nuk e shohin zgjidhje Presidentin, i cili zgjedhet me borxhe politike

Këto mund të jenë efektet anësore të vaksinës Pfizer BioNTech

Këto mund të jenë efektet anësore të vaksinës Pfizer BioNTech

894 personave iu është konfirmuar statusi i viktimës së dhunës seksuale, 31 prej tyre burra

894 personave iu është konfirmuar statusi i viktimës së dhunës seksuale, 31 prej tyre burra

​Zvicra planifikon kufizime të reja antiCOVID-19 për fundjavë

​Zvicra planifikon kufizime të reja antiCOVID-19 për fundjavë

​Serwer kërkon rinovimin e boshtit Britani-Gjermani-SHBA për Ballkanin

​Serwer kërkon rinovimin e boshtit Britani-Gjermani-SHBA për Ballkanin