Policia e Kosovës blen telefon 600 euro

30.09.2017 21:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia e Kosovës blen telefon 600 euro

Policia e Kosovës shpenzoi 600 euro për një telefon mobil.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur për publikun se ka nënshkruar kontratë për blerjen e një telefoni mobil.

Ky institucion i sigurisë, njoftimin për këtë tender e publikoi në Komisionin Rregullativ për Prokurim Publik (KRPP).

Sipas njoftimit, blerja telefonit mobil do t’i kushtojë Policisë së Kosovës 600 euro.
Mjetet për të realizuar këtë blerje ishin nga buxheti i konsoliduar i Kosovës.

KALLXO.com i ka dërguar pyetje policisë në të cilat ka kërkuar të dijë llojin e telefonit që do blihet dhe zyrtarin të cilit ai i dedikohet, por ende nuk ka marrë përgjigje.

Mijëra euro janë shpenzuar për telefona edhe nga institucionet tjera të sundimit të ligjit.
Ministria e Drejtësisë kishte shpenzuar 4 mijë euro për telefona për kabinetin e ministres Dhurata Hoxha, kur ajo drejtonte këtë ministri.

Po për telefona Këshilli Gjyqësor i Kosovës kishte shpenzuar 20 mijë e 700 euro, gjithashtu edhe Gjykata në Mitrovicë kishte blerë telefon në vlerë prej 995 eurove.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ka nisur protesta “Përdhunuesit në burg”

Ka nisur protesta “Përdhunuesit në burg”

Edhe deputetët  protestojnë në protestën “Përdhunuesit në burg”

Edhe deputetët protestojnë në protestën “Përdhunuesit në burg”

Hamza kërkon kujdes maksimal ndaj Ligjit për Financat Publike për menaxhim efikas të parasë publike

Hamza kërkon kujdes maksimal ndaj Ligjit për Financat Publike për menaxhim efikas të parasë publike

‘Kosova e Re’ rrit çmimin e energjisë dhe godet mjedisin, BGF e INDEP kërkojnë shkëputjen e kontratës

‘Kosova e Re’ rrit çmimin e energjisë dhe godet mjedisin, BGF e INDEP kërkojnë shkëputjen e kontratës

Preportr: Kompensimet që diskriminojnë

Preportr: Kompensimet që diskriminojnë

Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve të Kosovës: Fehmi Ahmeti është shënjestruar pa të drejtë

Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve të Kosovës: Fehmi Ahmeti është shënjestruar pa të drejtë

Hoxha: Agjenda e Reformave Evropiane ‘ERA’ është përmbushur 68%

Hoxha: Agjenda e Reformave Evropiane ‘ERA’ është përmbushur 68%

Pacolli: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet në ndërtimin e një ambienti të sigurt

Pacolli: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet në ndërtimin e një ambienti të sigurt

BE-ja kërkon reforma në gjyqësor, mosliberalizimi i vizave padrejtësi për Kosovën

BE-ja kërkon reforma në gjyqësor, mosliberalizimi i vizave padrejtësi për Kosovën

Rol i i pazëvendësueshëm i Eliot Engelit në çështjet shqiptare, veçmas të Kosovës

Rol i i pazëvendësueshëm i Eliot Engelit në çështjet shqiptare, veçmas të Kosovës

Inspektorati Shëndetësor po heton gjinekologun që kreu abortin e të miturës nga Drenasi

Inspektorati Shëndetësor po heton gjinekologun që kreu abortin e të miturës nga Drenasi

Vuçiq viziton Bujanocin, kjo është agjenda e tij

Vuçiq viziton Bujanocin, kjo është agjenda e tij

Kryeministri Haradinaj: Kosova është vend i përshtatshëm për investime në sektorin e bujqësisë

Kryeministri Haradinaj: Kosova është vend i përshtatshëm për investime në sektorin e bujqësisë

Jevtiq takohet me kongresmenin Engel, bisedojnë për problemet në Kosovë

Jevtiq takohet me kongresmenin Engel, bisedojnë për problemet në Kosovë

Instalimi i kamerave në QKUK po sjell rezultate

Instalimi i kamerave në QKUK po sjell rezultate

Stoltenberg: Rusia përpiqet të ndërhyjë te vendet e Ballkanit

Stoltenberg: Rusia përpiqet të ndërhyjë te vendet e Ballkanit