Policia e butë ndaj përkrahësve të VV-së që bën teste për protesta, e konsiderojnë normale

13.05.2020 13:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia e butë ndaj përkrahësve të VV-së që bën teste për protesta, e konsiderojnë normale

Policia e Kosovës e ka cilësuar si protestë normale tubimin e përkrahësve të Vetëvendosjes dje në sheshin e Prishtinës në kohën e pandemisë.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës provat e protestës së djeshme në Prishtinë janë cilësuar thjesht si protesta.

“Dje në sheshin Skënderbeu të kryeqytetit, rreth orës 14:00 disa persona të shoqërisë civile kanë protestuar duke e mbajtur distancën, të cilët kanë qëndruar rreth 20 minuta në shesh dhe pastaj janë shpërndarë të qetë”, thuhet në raportin e Policisë.

Dje në këto prova kanë marrë pjesë mbi 400 persona, derisa janë paralajmëruar edhe prova të tjera ku do të marrin pjesë rreth 1500 persona.

Sipas organizatorëve, provat e protestës janë kryer në formë të kujdesshme e të kufizuar. Ky tubim vjen në kohën kur të gjitha institucionen e shëndetësisë apelojnë njerëzit që të mos mblidhen pa nevojë. Madje për këtë punë kanë vendosur edhe një rregullore me anë të së cilës mund të lëvizë lirshëm secili qytetar. Asnjëri nuk guxon të dalë në vende publike jashtë orarit që i lejohet në baze të numrit të parafundit të letërnjoftimit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia e butë ndaj përkrahësve të VV-së që bën teste për protesta, e konsiderojnë normale

Policia e butë ndaj përkrahësve të VV-së që bën teste për protesta, e konsiderojnë normale

MASHT tregon se kur mund të hapen shkollat e kopshtet në Kosovë

MASHT tregon se kur mund të hapen shkollat e kopshtet në Kosovë

Gjermania cakton datën kur do t’i hapë kufijtë

Gjermania cakton datën kur do t’i hapë kufijtë

Haziri njofton se gjendja e të infektuarve me Covid-19 është stabile

Haziri njofton se gjendja e të infektuarve me Covid-19 është stabile

KMDLNJ në takim me përfaqësues të Panelit për Lirim me Kusht

KMDLNJ në takim me përfaqësues të Panelit për Lirim me Kusht

Kosova siguron 35 milionë euro

Kosova siguron 35 milionë euro

​Gjilani pranon pako ushqimore e higjienike nga misioni i OKB’së

​Gjilani pranon pako ushqimore e higjienike nga misioni i OKB’së

Laboratorët privatë në Kosovë s’kanë leje të bëjnë teste koronavirusi

Laboratorët privatë në Kosovë s’kanë leje të bëjnë teste koronavirusi

Sheshet në Prishtinë, lirohen për qarkullim

Sheshet në Prishtinë, lirohen për qarkullim

PDK prezanton 100 dështimet e 100 ditëshit të qeverisë Kurti, nga antiamerikanizmi tek shkelja e Kushtetutës

PDK prezanton 100 dështimet e 100 ditëshit të qeverisë Kurti, nga antiamerikanizmi tek shkelja e Kushtetutës

Ish/drejtorit të Aviacionit Civil, Berisha: Vendimi është krejtësisht politik

Ish/drejtorit të Aviacionit Civil, Berisha: Vendimi është krejtësisht politik

Lipa tregoi se ajo ishte e para që i kishte shkruar në rrjetin social Hadidit

Lipa tregoi se ajo ishte e para që i kishte shkruar në rrjetin social Hadidit

Infektive 12 pacientë me COVID-19, dy pacientë në gjendje të rëndë

Infektive 12 pacientë me COVID-19, dy pacientë në gjendje të rëndë

Zyra e rekrutimeve të jashtëligjshme – një “ekspert” u pagua 6 mijë euro në muaj

Zyra e rekrutimeve të jashtëligjshme – një “ekspert” u pagua 6 mijë euro në muaj

Përfshirja “qëllimkeqe” e Rusisë në dialogun Kosovë-Serbi

Përfshirja “qëllimkeqe” e Rusisë në dialogun Kosovë-Serbi

Avancimi i kombit shqiptar është investimi në lidership dhe inteligjencën emocionale

Avancimi i kombit shqiptar është investimi në lidership dhe inteligjencën emocionale