Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

22.02.2021 17:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Dy ditë më parë, një zyrtarë policor i cili ishte në detyrë në Stacionin Policor Kufitar Kullë, ka gjetur një kuletë me një shumë të parave dhe dokumente personale, e cila tashmë i është kthyer pronarit.

Policia e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se kuleta i takonte një qytetari nga Skenderaj .

“Me datë 19.02.2021 zyrtari policor G.B. deri sa ka qenë ne detyrë në Stacionin Policor Kufitar Kullë, rreth orës 23:45 gjersa ishte në patrullë në këmbë në afërsi të një kompanie të sigurimeve, në rrugë ka vërejtur një kuletë. Pas njoftimit të mbikëqyrësit të tij dhe gjatë verifikimit, është konstatuar se në kuletë gjenden: letërnjoftimi i qytetarit me inicialet A.F, Komuna Skenderaj , Leja e vozitjes dhe të holla 2 x 500 Euro , 1x 100 Euro , 2 X50 Euro dhe 780 Denar të Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftim.

Pas kësa, siç thuhet në njoftim, zyrtarët policorë kanë ndërmarr veprimet policore dhe kanë arritur të gjejnë dhe të vejnë kontakt me pronarin i cili ka ardhur në Stacionin Policor Kufitar Kullë dhe i janë dorëzuar kuleta me të hollat dhe dokumentet.

“Qytetari, pronari i kuletës ka falënderuar Policinë e Kosovës dhe ka shprehur mirënjohje të larta për profesionalizimin dhe punën e kryer në shërbim të qytetarëve të vendit”, thuhet në njoftim.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Vdes një person në Ferizaj, u godit me grusht në kokë pas një përleshje

Vdes një person në Ferizaj, u godit me grusht në kokë pas një përleshje

Osmani takon koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Osmani takon koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Klinika Infektive e mbushur plot me pacientë, 70% e tyre me oksigjen

Klinika Infektive e mbushur plot me pacientë, 70% e tyre me oksigjen

Bënabiqin e befasojnë deklaratat e Kurtit: Cilësia e jetës në Kosovë do të varet nga dialogu

Bënabiqin e befasojnë deklaratat e Kurtit: Cilësia e jetës në Kosovë do të varet nga dialogu

11 mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar në shkollat e Mitrovicës

11 mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar në shkollat e Mitrovicës

Sfishta: Vetëm një i infektuar me COVID-19 në Qendrën e Studentëve

Sfishta: Vetëm një i infektuar me COVID-19 në Qendrën e Studentëve

Sekuestrohet një revole – arrestohet i dyshuari për dhunë në familje

Sekuestrohet një revole – arrestohet i dyshuari për dhunë në familje