Podujevë, e moshuara bie në bunar

23.05.2016 11:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Podujevë, e moshuara bie në bunar

Në orët e hershme të mëngjesit, në fshatin Llaushë të Podujevës, një grua e moshuar kishte rënë në pusetë (bunar) e që dyshohet se kishte tentuar të bëjë vetëvrasje. Nuk ka shkuar pak minuta, Shemsi Sadiku, një komshinj i saj, me ndihmën e PK-së ka shpëtuar atë duke e tërhequr nga bunari, raporton Indeksonline.
Sadiku tregon se pasi ka parë gruan në bunar kishte njoftuar menjëherë organet e rendit.

“Po, e kam thirr menjëherë policinë dhe ata pastaj kanë ardhur. Policia më ka ndihmuar duke më lidh në mes dhe pastaj e kemi kap personin”, thotë ai.

Ndërkohë, raportohet se gruaja tani është duke u trajtuar në QKUK në Prishtinë.

Komandanti i Stacionit të Policisë në Podujevë, Bekim Bislimi në një prononcim për Indeksonline ka konfirmuar rastin e hedhjes në bunar të kësaj gruaje nga fshati Llaushë.

“Rreth orës 8:30 kemi marrë informacion se në fshatin Llaushë një grua e moshuar ka rënë në puset (bunar). Brenda intervalit shumë shkurt, njësia policore ka qenë në vendin e ngjarjes edhe me ndihmën e një qytetari e ka lëshuar poshtë qytetarin dhe gruaja e moshuar është nxjerr nga puseta. Në vend të ngjarjes është ofruar ndihma mjekësore dhe për trajtim të mëtutjeshëm është dërguar në QKUK në Prishtinë”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hernandez, fitues i zgjedhjeve të debatueshme në Honduras

Hernandez, fitues i zgjedhjeve të debatueshme në Honduras

Presidenti i Perusë pranon se ka marrë ryshfet

Presidenti i Perusë pranon se ka marrë ryshfet

Qeveria i kërkon BE-së fleksibilitet rreth demarkacionit

Qeveria i kërkon BE-së fleksibilitet rreth demarkacionit

AAK: Në demokraci vendosin qytetarët, jo tavolinat politike të KQZ-së e Gjykatave

AAK: Në demokraci vendosin qytetarët, jo tavolinat politike të KQZ-së e Gjykatave

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Rihapet gjykimi në rastin e të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gashi

Rihapet gjykimi në rastin e të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gashi