Po largohen banorët nga Tiranë, frika e tërmeteve

01.12.2019 11:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Po largohen banorët nga Tiranë, frika e tërmeteve

Qyteti i Tiranës duket i përgjumur mëngjesin e kësaj të diele dhe zyrtarisht kemi hyrë në muajin dhjetor, muaji i festave.

Por, për Shqipërinë nuk do të jetë i tillë pas tragjedisë 26 nëntorit, ku tërmeti apokaliptik mori jetën e 51 personave, plagosi qindra të tjerë dhe la të pastrehë mijëra shqiptarë.

Pas lëkundjeve të natës së djeshme, banorë të shumtë të Tiranës dolën në sheshin “Nënë Tereza” nga frika dhe ankthi që tërmeti me magnitudë 4.4 Rihter me epiqendër në Durrës.

Jo vetëm në sheshin “Nënë Tereza” por edhe në stadiumin “Dinamo” qytetarët kanë dalë me makinat e tyre për të kaluar natën.

Nuk ka qenë nata e parë të cilën banorët e Tiranës e kalojnë jashtë. Momente ankthi dhe frike i pushton sa herë ndjejnë lëkundje të vogla e jo më si ajo e djeshmja me magnitudë 4.4 Rihter dhe ajo që u shënua mëngjesin e sotëm, me magnitudë 4.3 Rihter. /tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar

​154 policë me Covid-19, 76 raste aktive dhe një i vdekur

​154 policë me Covid-19, 76 raste aktive dhe një i vdekur

Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

Macron: Projekti ynë europian është në pikëpyetje

Macron: Projekti ynë europian është në pikëpyetje

Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?

Aksident trafiku në Skënderaj, lëndohen 2 persona

Aksident trafiku në Skënderaj, lëndohen 2 persona

Vushtrri – Aksident trafiku me lëndime

Vushtrri – Aksident trafiku me lëndime

Sulmojnë dy zyrtarë policorë, arrestohen 5 persona në Prizren

Sulmojnë dy zyrtarë policorë, arrestohen 5 persona në Prizren

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Hakohen llogaritë në Twitter të B. Gates, Obama dhe Elon Musk, shesin bitcoin, FBI nis hetimin

Hakohen llogaritë në Twitter të B. Gates, Obama dhe Elon Musk, shesin bitcoin, FBI nis hetimin

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

Pacientët me kancer: Shanse të njëjta nga kapja e virusit, por rrezik më të madh nga sëmundja

Pacientët me kancer: Shanse të njëjta nga kapja e virusit, por rrezik më të madh nga sëmundja

Bëhet thirrje për respektim të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve

Bëhet thirrje për respektim të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve