Pixel, 20 herë më pak shitje se rivali iPhone7

11.10.2016 02:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pixel, 20 herë më pak shitje se rivali iPhone7

Pixel, smartphone i Google mund të shesë 20-30 herë më pak se rivali i tij iPhone 7 i Apple. Të paktën kështu thonë analistët e Digitimes Research, sipas të cilëve pajisja e publikuar javën e kaluar, mund të shesë 3-4 milionë copë brenda 2016.

Ai vjen në dy përmasa, normali prej 5 polësh dhe XL prej 5.5 polsh, dhe është një telefon i projektuar tërësisht nga Google, ‘brenda e jashtë’, pavarësisht se nga ana materiale është krijuar nga HTC. Kontrolli i Google në hardware dhe software bashkë me adoptimin e një teknologjie të lartë dhe një çmi prej 650 dollarë, e bëjnë ktë pajisje një konkurrente natyrale të iPhone. Shitjet, megjithatë, nuk i afrohen atyre të telefonit të Apple, që vlerësohen rreth 80 milionë njësi.

4 milionë telefonë Pixel, të shitur me porosi mund të jenë një frymëmarrje për HTC, kompaia që është në vështirësi dhe që do të merret me prodhimin e telefonëve të Google. Gjithmonë sipas analistëve të Digitimes, në gjysmën e dytë të 2016 Pixel do të përbëjnë 40-50% të shitjeve të HTC.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ferrari prezanton makinën e re në muajin shkurt

Ferrari prezanton makinën e re në muajin shkurt

Afrona bëhet romantike, kështu e priti Bleron mbrëmë

Afrona bëhet romantike, kështu e priti Bleron mbrëmë

Pesë ndryshimet që duhet t’i bëni në ushqim për të humbur peshë

Pesë ndryshimet që duhet t’i bëni në ushqim për të humbur peshë

Google dorëzon Tango-n, zhvendos resurset drejt ARCore

Google dorëzon Tango-n, zhvendos resurset drejt ARCore

Familja katër anëtarëshe ndërron gjininë (Foto)

Familja katër anëtarëshe ndërron gjininë (Foto)

Mbappe: Mund ta mposhtim Realin

Mbappe: Mund ta mposhtim Realin

Mr.Rex sjell “Channel” në Kosovë

Mr.Rex sjell “Channel” në Kosovë

Dembel apo gjeni? (Foto)

Dembel apo gjeni? (Foto)

Nëse urina juaj ka këtë ngjyrë, urgjent tek mjeku. Keni dëmtuar rëndë një organ jetik, dhe rrezikoni …

Nëse urina juaj ka këtë ngjyrë, urgjent tek mjeku. Keni dëmtuar rëndë një organ jetik, dhe rrezikoni …

Hamilton do të nënshkruaj kontratë të re me Mercedesin

Hamilton do të nënshkruaj kontratë të re me Mercedesin

Pasi u fejua, Adelina publikon momente intime me të dashurin

Pasi u fejua, Adelina publikon momente intime me të dashurin

Neutraliteti i Internetit, Donald Trump u rikthen lirinë ISP-ve

Neutraliteti i Internetit, Donald Trump u rikthen lirinë ISP-ve

Në këtë vend zgjodhi të relaksohet Ledri

Në këtë vend zgjodhi të relaksohet Ledri

Griezmann akuzohet për racizëm pas një fotografie në Twitter, e fshin dhe kërkon falje

Griezmann akuzohet për racizëm pas një fotografie në Twitter, e fshin dhe kërkon falje

Vdes Dj i njohur pasi i bie skena

Vdes Dj i njohur pasi i bie skena

Ëndrra e Dua Lipës bëhet realitet

Ëndrra e Dua Lipës bëhet realitet