Piton dhe luan në shtëpi, policia i bën gjëmën modeles

15.04.2020 20:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Piton dhe luan në shtëpi, policia i bën gjëmën modeles

Modelja e famshme iraniane Qazel Yadegari mburrej se e kishtë blerë një këlysh luani për 8000 euro si dhe kishte një piton, u kap nga policia pas shpërnadrjes së fotove të kafshëve ekzotikë në Instagram.

Yadegari nisi të hetohej prej policisë turke në Stamboll pas postimeve të rregullta për ndjekësit e saj në Instagram me kafshët e pazakonta.

Një disa video Qazel shfaqet duke puthur këlyshin e luanit teksa shikon nga kamera.

Në një pozë tjetër ajo e mban felinin mbi bark, ndërsa në një video në makinë ajo mban pitonin në dorë.

Autoritetet nisën hetimet në kuadër të shitjeve ilegale online të kafshëve ekzotike.

Ato bastisën shtëpinë e saj në zonën e Sariyer të Stambollit dhe zbuluan kafshët e jashtëligjshme. Këlyshi i luanit aziatik dhe pitoni raportohet se ishin futur kontrabandë në Turqi. Autoritet injektuan kafshët me qetësues dhe i futën në kafazë, madje arrestuan dhe dy asistentë të Qazel.

Ajo pretendonte se e kishte blerë luanin e vogël $9,000 në një vend tjetër.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Publikon fotografi Keisi Medini, me bikini nga plazhi

Publikon fotografi Keisi Medini, me bikini nga plazhi