Pirlo: Ky është Juventusi që dua

19.12.2020 23:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Andrea Pirlo konfirmon se “ky është Juventusi që ai dëshironte të shihte” pasi dërrmoi Parmën me rezultat 4-0.

Kjo ishte ndoshta performanca më e mirë e “Bianconerëve” në këtë sezon të Serisë A deri më tani.

Kur Parma krijoi raste, Gigi Buffon ishte vigjilent dhe reagoi me pritjet e tij, pavarësisht faktit që ai mbush 43 vite muaj muajin tjetër.

“Ronaldo ishte mjaft i zemëruar me veten e tij pasi humbi një penallti, por për fat të mirë ai nuk kishte shumë kohë për ta kujtuar atë dhe menjëherë fitoi shansin të tregonte se sa shumë i pëlqen të shënojë gola,” tha Pirlo për “DAZN.”

“Ne nuk ishim të kënaqur me rezultatin e së mërkurës, por performanca ishte e mirë. Këtë mbrëmje kemi dashur të rimarrim pikët që kemi humbur kundër Atalantas dhe mendoj se e arritëm atë. ”

Pirlo u pyet nëse ky ishte Juventusi që ai dëshironte të shihte me stilin e futbollit që kishte në mendje që nga fillimi.

“Këtë mbrëmje ishte Juventusi që doja të shihja. Na duhej ta fitonim këtë lojë, sulmuesit tanë Cristiano dhe Alvaro të dy duhej të ktheheshin te goli. Ne kishim nevojë të punonim si grup dhe Aaron Ramsey gjithashtu kishte një lojë vërtet të mirë.”

“Ne po arrijmë ngadalë në atë që duam të gjithë, jo vetëm unë, por edhe lojtarët. Më pëlqen veçanërisht presioni i lartë kur kundërshtarët kanë topin, ne mund ta fitojmë atë shpejt dhe kjo na lejon të kontrollojmë lojën.”, tha në fund Pirlo.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

Wolverhampton pas Divock Origit

Wolverhampton pas Divock Origit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?