Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

16.12.2020 22:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Andrea Pirlo pranon që Alvaro Morata e zemëroi edhe pse luajti një lojë të shkëlqyeshme dhe këmbëngul se Juventusit i duhet më shumë përqendrim për të fituar ndeshjet.

“Ne kemi luajtur kundër një ekipi të fortë, me ritëm të shkëlqyeshëm, por në atë teren kemi luajtur në të njëjtin nivel me ta,” tha Pirlo për :Sky Sport: pas barazimit 1-1 të Juventusit kundër Atalantas.

“Ne duhet t’i fitojmë ato lojëra ku duhet të bëjmë një hap përpara. Në vend të kësaj, ne kemi lëshuar me lehtësi disa raste dhe nuk mund ta fitonim ndeshjen. Ne duhet t’i marrim këto lojëra në shtëpi me pak më shumë seriozitet dhe përqendrim”.

Si reagoi ndaj humbjes së rastit për gol të Alvaro Moratas në pjesën e parë?

“Më bëri shumë të zemëruar, është diçka që nuk mund ta përballojmë, këto mundësi mund ta kanalizojnë lojën në një mënyrë të caktuar,” tha Pirlo në një konferencë shtypi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut