Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

14.09.2018 10:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Andrea Pirlo ka pranuar se nuk do ta habiste nëse Paul Pogba vendos të kthehet në Juventus nga Manchester Unitedi.

Pogba ka luajtur së bashku me Pirlon te Juve në mes të viteve 2012 dhe 2015, duke fituar tre Scudetto në atë kohë, përpara se francezi të kthehej në Manchester United për një transferim rekord botëror prej 110 milionë eurosh.

Megjithatë, mesfushori francez ka hasur në vështirësi në Old Trafford pasi nuk ka mundur ta gjej asnjëherë formën më të mirë dhe Pirlo mendon se nuk do të ishte befasi nëse ai kthehet në Torino.

“Juventusi është një klub i madh dhe me histori”, ka thënë fillimisht ish-mesfushori i Italisë për gazetën Tuttosport.

Pirlo dhe Pogba duke festuar një gol së bashku

“Që nga fillimi, kuptova se bordi i tyre kishte një projekt ambicioz në mendje. Ata sapo ndërtuan stadiumin e ri në mënyrë që ata të mund të ktheheshin për të fituar në Itali dhe Evropë”.

“Nëse ju e përjetoni atë nga brenda, ashtu si kam bërë unë për katër vitet e para, ju nuk do të habiteni nga rruga që kanë marrë dhe sukseset e tyre”.

“Kur fitoni, ju bën të ndiheni mirë dhe doni ta mbani lart. Juventusi ka qenë i mirë dhe gjithmonë ka dashur të përmirësohet në vitet e fundit”.

“Pogba? Nuk do të më habiste, sepse Juventusi po kërkon më të mirët dhe nëse dikush largohet, nuk thuhet se nuk mund të kthehet”, përfundoi Pirlo. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kalifornia miraton ligjin i cili kërkon që pajisjet elektronike të kenë fjalëkalime unike

Kalifornia miraton ligjin i cili kërkon që pajisjet elektronike të kenë fjalëkalime unike

Zvezda e Beogradit interesohet për transferimin e shqiptarit, gati oferta për Kamer Qakën

Zvezda e Beogradit interesohet për transferimin e shqiptarit, gati oferta për Kamer Qakën

Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht

Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht

Lideri luan ndaj Gjilanit, 89-shi pret Llapin

Lideri luan ndaj Gjilanit, 89-shi pret Llapin

Pesë dobitë shëndetësore të pastrimit

Pesë dobitë shëndetësore të pastrimit

Futbollistët dhe tifozët me lot në sy, i jepet lamtumira Labinot Harbuzit nga Malmo

Futbollistët dhe tifozët me lot në sy, i jepet lamtumira Labinot Harbuzit nga Malmo

Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat

Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat

Lëndohet Messi, lëshon fushën në pjesën e parë ndaj Sevillas

Lëndohet Messi, lëshon fushën në pjesën e parë ndaj Sevillas

Masturbimi vret 100 njerëz çdo vit, ja si të dalloni "viktimat e kënaqësisë"

Masturbimi vret 100 njerëz çdo vit, ja si të dalloni "viktimat e kënaqësisë"

Kololli vazhdon me formë të lartë dhe gola, shënon edhe ndaj Young Boysit

Kololli vazhdon me formë të lartë dhe gola, shënon edhe ndaj Young Boysit

Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit

Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit

Real Madridi ka marrëveshje me Conten?

Real Madridi ka marrëveshje me Conten?

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Barcelona i kthehet fitores dhe kreut në La Liga pasi mposhtën Sevillan – Katalunasit janë gati për El Clasico   

Barcelona i kthehet fitores dhe kreut në La Liga pasi mposhtën Sevillan – Katalunasit janë gati për El Clasico   

Të gjitha raportimet e para rreth lëndimit të Messit: Mungesa, trajtimi nga klubi, paniku te tifozët, shqetësimi në fytyrën e argjentinasit

Të gjitha raportimet e para rreth lëndimit të Messit: Mungesa, trajtimi nga klubi, paniku te tifozët, shqetësimi në fytyrën e argjentinasit

Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin

Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin