Pireva: Programi i LDK-së për sportin ka në fokus ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive

08.02.2021 12:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pireva: Programi i LDK-së për sportin ka në fokus ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive

Kandidati i LDK-së për deputet,  Avdi Pireva ka thënë se programi i LDK-së është hartuar nga ekspertët e fushave përkatëse.

Ai ka thënë se në programin e LDK-së për sportin ka në fokus ka ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive.

Postimi i plotë i tij:

Programi i LDK-së me të cilin garojmë̈ për të qeverisur me vendin është hartuar nga ekspertēt e fushës nga secila lēmi.

Programi për sportin parasheh strategji te qartë të analizuar dhe projektuar në mënyrë profesionale dhe mbi nevojat reale të domosdoshme të zhvillimit për sportin.

Programi i LDK-së për sportin  në fokus ka ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive, kujdes  të veçantë  në edukimin  e arsimimit fizik në nivelin e shkollimit parashkollor, fillor , të mesëm e universitet.

Objektiv strategjik, në  bashkëpunim  me KOK dhe me federata, do të  mundësohet:

-Ngritja e kapaciteteve të burimeve njerëzore, në rend të  parë për trajnerët e administratorët e sportit.

-Përmiresimi i infrastrukturës  sportive në linjë me kërkesat e Federatave Ndërkombëtare.

-Masivizimi i sportit.

-Ligjin për menaxhimin e objekteve sportive e partneritetit publiko-privat.

Krejt këto e shumë më shumë arrihen me LDK 132  dhe me mua në Parlament.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pireva: Programi i LDK-së për sportin ka në fokus ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive

Pireva: Programi i LDK-së për sportin ka në fokus ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive

OEAK: Stabiliteti ekonomik i Kosovës, i pamundur pa rregullim në aspektin politik

OEAK: Stabiliteti ekonomik i Kosovës, i pamundur pa rregullim në aspektin politik

Kurti e Osmani në The Guardian: Votuesit s’janë të interesuar për premtime elektorale e ideologji, duan liderë të pakorruptuar

Kurti e Osmani në The Guardian: Votuesit s’janë të interesuar për premtime elektorale e ideologji, duan liderë të pakorruptuar

Haziri: Sondazhet po porositen, po krijojnë ambient dhe ndikim politik

Haziri: Sondazhet po porositen, po krijojnë ambient dhe ndikim politik

Kurti: Vettingu do të fillojë nga Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor

Kurti: Vettingu do të fillojë nga Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor

AKR: Lajmi se gjoja 50 anëtarë të degës në Vushtrri kanë kaluar në LVV, është i rremë

AKR: Lajmi se gjoja 50 anëtarë të degës në Vushtrri kanë kaluar në LVV, është i rremë

Abdixhiku për Kurtin e Osmanin: Janë arrogantë, s’kanë kufizime, duan të bëjnë çfarë të duan

Abdixhiku për Kurtin e Osmanin: Janë arrogantë, s’kanë kufizime, duan të bëjnë çfarë të duan

Strategjia e Lista Srpskës: Si po tenton t’i marrë më shumë se 10 vende në Kuvend

Strategjia e Lista Srpskës: Si po tenton t’i marrë më shumë se 10 vende në Kuvend

Letra e parë që Biden ia dërgoi Serbisë si president, mes urimesh, fjalia që ia prishi ditën Vuçiqit

Letra e parë që Biden ia dërgoi Serbisë si president, mes urimesh, fjalia që ia prishi ditën Vuçiqit

Hoxhaj sfidon veten: Në 90 sekonda i përmbledh shtyllat kryesore të programit të PDK-së

Hoxhaj sfidon veten: Në 90 sekonda i përmbledh shtyllat kryesore të programit të PDK-së

Kurz: BE ka nevojë për dialog me serbinë

Kurz: BE ka nevojë për dialog me serbinë

Komuna e Gjilanit s’ka buxhet për t’i ndihmuar financiarisht qytetarët e saj të infektuar me COVID-19

Komuna e Gjilanit s’ka buxhet për t’i ndihmuar financiarisht qytetarët e saj të infektuar me COVID-19

Pieter Feith e mbështetë Hoxhajn në garën për kryeministër, e quan mik të mirë

Pieter Feith e mbështetë Hoxhajn në garën për kryeministër, e quan mik të mirë

Drejt përfundimit mandati i Lajçakut si përfaqësues në dialogun Kosovë-Serbi, BE-ja tregon se a do t’ia zgjasë

Drejt përfundimit mandati i Lajçakut si përfaqësues në dialogun Kosovë-Serbi, BE-ja tregon se a do t’ia zgjasë

Hoti zbulon edhe një arsye për rrëzimin e Qeverisë me LVV-në që s’është përmendur më herët

Hoti zbulon edhe një arsye për rrëzimin e Qeverisë me LVV-në që s’është përmendur më herët

Tre të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Tre të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit