Pique edhe zyrtarisht blen një klub futbolli, bëhet president i FC Andorra

31.12.2018 11:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pique edhe zyrtarisht blen një klub futbolli, bëhet president i FC Andorra

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka zgjeruar biznesin e tij.

Ish-reprezentuesi spanjoll edhe zyrtarisht ka blerë klubin e futbollit FC Andorra me seli në Kataluni.

Pique këtë klub e ka blerë përmes kompanisë së tij Kosmos.

“Asambleja e përgjithshme e FC Andorra ka miratuar njëzëri transmetimin e aseteve të saj në favor të një kompanie me investitorë të ndryshëm , përfshirë Kosomos”.

Gerard Pique . (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Kosmos përshëndet vendimin e marrë nga klubi. Kompania shton këtë projekt në portofolin e saj global lidhur me ndërmarrjet sportive, mediale dhe argëtuese”, thuhet në deklaratën e kompanisë së mbrojtësit katalunas.

FC Andorra është themeluar në vitin 1942 dhe luan në Divizionin e parë rajonal të Katalunisë.

Klubi katalunas ka kaluar 14 vite në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll para se të tërhiqej.

Kujtojmë që Pique në të ardhmen synon të jetë edhe president i klubit të tij aktual Barcelona. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Nota e ‘çmendur’ e Rashicës pas dy golave në fitoren e Werderit

Nota e ‘çmendur’ e Rashicës pas dy golave në fitoren e Werderit

Skype sjell videot HD në ueb

Skype sjell videot HD në ueb

Depresioni post-natal tek meshkujt

Depresioni post-natal tek meshkujt

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020