Pharrell e Robin Thicke duhet të paguajnë 7.3 milionë $ për “Blurred Lines”

12.03.2015 10:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pharrell e Robin Thicke duhet të paguajnë 7.3 milionë $ për “Blurred Lines”

Gjyqi për “Blurred Lines” ka shpallur humbës artistët Pharrell Williams e Robin Thicke kundrejt familjes së Marvin Gaye.

Dyshja duhet t’i paguajë 7.3 milionë dollarë familjes së këngëtarit të ndjerë Marvin Gaye, të cilët kanë denoncuar artistët për kopjim të këngës së vitit 1977 “Got to give it up”, transmeton koha.net.

“Blurred Lines” ka marrë fitime të mëdha që nga viti 2013, kur është lansuar e ndërsa gjatë gjykimit janë shfaqur video ku të dytë kanë pranuar se janë inspiruar nga kënga e Gaye, Thicke më pas në intervista ka thënë se gjatë atyre deklaratave ai ka qenë nën ndikim të vodkës dhe vikodinës.

Pharrell në anën tjetër ka deklaruar se ai i ka vërejtur ngjashmëritë mes këngëve vetëm pasi “Blurred Lines” është lansuar.

Tetë anëtarët e jurisë, në fund, kanë votuar në favor të familjes Gaye.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Kylie dhe Kendall Jenner shfaqen joshëse

Kylie dhe Kendall Jenner shfaqen joshëse

Dua, mos po guxon më shumë “se ç’duhet”? (FOTO)

Dua, mos po guxon më shumë “se ç’duhet”? (FOTO)

Dafina ndan një imazh të ri për fansat e saj

Dafina ndan një imazh të ri për fansat e saj

Rasti i Morena Tarakut, Prokuroria deklaron se nuk është mbyllur ende

Rasti i Morena Tarakut, Prokuroria deklaron se nuk është mbyllur ende

Nora Istrefi e gjitha në lëkurë, mahnit me dukjen

Nora Istrefi e gjitha në lëkurë, mahnit me dukjen

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni

Ironia e liderit të grupit Troja: Nuk po muj me paramendu PDK ne protesta kunder qeverise me kange te Trojes & Jericho!

Ironia e liderit të grupit Troja: Nuk po muj me paramendu PDK ne protesta kunder qeverise me kange te Trojes & Jericho!