Përurohet objekti i ri i Policisë së Kosovës në Shtime

27.12.2018 14:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përurohet objekti i ri i Policisë së Kosovës në Shtime

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Shtimes nëpërmjet një ceremonie solemne të enjten, kanë përuruar objektin e ri të Stacionit të Policisë së Kosovës në qytezën e Shtimes, raporton Koha Ditore.

Në këtë ceremoni përfaqësues të Policisë së Kosovës janë zotuar se do të sjellin siguri më të madhe për qytetarët e Shtimes dhe më gjerë. Në këtë ceremoni, falënderime më të mëdha kanë marrë ish komandanti i Stacionit të Policisë së Kosovës në Shtime, Enver Abdyli, si njëri ndër iniciatorët për nisjen e këtij projekti dhe kryetari i komunës së Shtimes Naim Ismajli, i cili kishte ndarë një parcelë të veçantë për këtë objekt dhe ka finalizuar të gjitha procedurat për leje ndërtimore. Ky objekt i ka kushtuar buxhetit të Policisë së Kosovës 350 mijë eurosh.

Ministri i Punve të Brendshme të Kosovës Ekrem Mustafa, tha se janë të përkushtuar vazhdimisht që me mundësitë tona buxhetore të krijojmë kushte sa më kualitative për punë, andaj objektiv i yni është se krahas hapësirave të reja të krijojmë edhe infrastrukturë përcjellëse logjistike.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj, tha se ky objekt do t’i përmbush të gjitha kërkesat dhe nevojat e zyrtarëve të stacionit policor të Shtimes në mënyrë që të ofrojnë siguri dhe shërbime sa më të mira për qytetarët e kësaj komune dhe më gjerë. “Synojmë të kemi sa më shumë rezultate dhe sa më shumë angazhim e transparencë. Po ashtu angazhim i përbashkët do të vazhdoi me partnerët kryesor, me popullin e Kosovës sëbashku me mediat të cilat e pasqyrojnë punën e policisë së Kosovës, e pasqyrojnë gjithë atë angazhim pozitiv dhe në të njëjtën kohë e pasqyrojnë edhe ndonjë lëshim eventual që mund të ndodh gjatë punës sonë”, ka thënë midis të tjerash Qalaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rritet prapë çmimi i naftës në Kosovë

Rritet prapë çmimi i naftës në Kosovë

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Pas zgjidhjes së emrit, fokusi në përmbushjen e reformave

Pas zgjidhjes së emrit, fokusi në përmbushjen e reformave

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Ministrja Hoxha autorizohet për të nënshkruar fondet e IPA 2018 si dhe raportoi për zbatimin e  MSA-së

Ministrja Hoxha autorizohet për të nënshkruar fondet e IPA 2018 si dhe raportoi për zbatimin e MSA-së