Peru eliminon Uruguain për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës

30.06.2019 05:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Peru eliminon Uruguain për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës

Peru e ka kompletuar katërshen që janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës.

Kombëtarja peruane i është bashkuar Argjentinës, Brazilit dhe Kilit, për në gjysmëfinale të garës së Amerikës Latine, derisa do të përballet me këta të fundit për ta siguruar një vend në finale.

Uruguai dhe Peru nuk arritën që të shënonin gol për më shumë se 90 minuta, duke bërë që ndeshja të shkonte në gjuajtjen e penalltive.

Uruguai v Peru (Foto Wagner Meier/Getty Images/Guliver)

Peruanët u treguan më të saktë nga pika e bardhë, pasi shënuan pesë penallti, për dallim nga uruguaianët që realizuan katra.

Kombëtarja e Perusë e kaloi sfidën më të vështirë, derisa tani pritet të ketë punë më të lehtë ndaj Kilit që pak orë më parë e eliminoi Kolumbinë.

Në anën tjetër, Argjentina do të përballet me Brazilin, e që natyrisht se do të marrë vëmendjen më të madhe për shkak të vlerës që kanë të dyja kombëtaret. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)