Personat më të kërkuar nga Policia e Kosovës

20.01.2020 21:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Personat më të kërkuar nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës tash e sa kohë është në kërkim të gjashtë personave, në mesin e tyre tre serbë dhe tre kosovarë.

KUSH JANË PËRSONAT MË TË KËRKUAR NGA POLICIA?

Ani pse dyshohet për dhunim seksual të të miturave, ai ende lëviz i lirë.

Në pamundësi për ta kapur, Policia e Kosovës përmes një njoftimi po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e tij.

34 vjeçari, Destan Qorri akuzohet për tri vepra penale “dhunim, sulm seksual dhe kanosje”, ku viktimat janë femra nën moshën 18 vjecare.

Ndërkohë, për vrasje të rënda, grabitje dhe shumë vepra të tjera kriminale, Policia e Kosovës tash e sa kohë është në kërkim të gjashtë personave,  tre serbë dhe tre kosovarë.

Gjashtë personat më të rrezikshëm në Kosovë për vepra kriminale, Policia e Kosovës i ka publikuar në faqen e saj zyrtare.

Një ndër ta është 29 vjeçari, Dusan Jovanovic, i cili kërkohet nga Policia e Kosovës si i dyshuar për vrasjen e policit Enver Zymberi.

Për vrasjen e policit që ra në krye të detyrës, po kërkohet edhe Ratomir Bozovic, 58 vjeçari i njohur me nofkën “Dude”.

Ndersa serbi Branislav Rakic, gjithashtu gjendet në listën e personave më të rrezikshëm, por se Policia nuk ka bere te ditur se çfarë vepre penale ka kryer ai.

As për vrasjen që ndodhi në vitin 2006 në Fushë Kosovë, ende nuk ka drejtësi.

Bekim Osmani ishte vrarë nga Korab Zogjani i cili po qëndron në arrati tash e 14 vjet.

Ai tashmë është 32 vjecar dhe ende po kërkohet nga Policia pa ndonjë informatë se ku ndodhet.


E  Ridvan Ademi, i cili ishte pjesë e grupit që dyshohen për grabitje të bankave, veturave, karburanteve e marketeve ende figuron në atë listë.

Ndonëse zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, vitin e kaluar kishte konfirmuar arrestimin e tij në Belgjikë.

Kurse Astrit Mehmeti, i cili muaj më pare plagosi katër persona në një diskotekë të Prishtinës, nuk figuron në listen e të kërkuarve të Policisë.

Ani pse, arrestimi I tij ishte thënë se është çështjë orësh .

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi