Përse femrat ndjenjë dhimbje gjatë seksit anal? Ja si ta bëni më të kënaqshëm… (Foto +18)

06.10.2016 22:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përse femrat ndjenjë dhimbje gjatë seksit anal? Ja si ta bëni më të kënaqshëm… (Foto +18)

Dr. Kimberly McBride, asistente e shëndetit publik në Universitetin e Toledos, së fundmi ka thënë për Cosmopolitan se një pjesë e madhe e femrave përjetojnë dhimbje gjatë seksit anal, pasi që menjëherë fillojnë me aktin dhe nuk kanë kohë të relaksohen, e gjithashtu nuk përdorin lubrifikues.

McBride e krahason herën e parë të seksit anal me atë vagjinal dhe thotë se njëjtë sikurse te seksi vagjinal, edhe te ai anal duhet të keni durim dhe t’i bëni gjërat ngadalë, transmeton Telegrafi.

Ajo thotë se, gjëja më e mirë është të eksperimentoni me gjëra të vogla para se të provoni me penis. Këto gjëra mund të jenë gishtërinjtë apo edhe lodrat e seksit.

Porsa të filloni të ndjeni dhimbje, ndaloni dhe filloni prapë, nuk keni nevojë të nxitoni!

Vanessa Cullins, doktoreshë, thotë se ka shumë njerëz që përjetojnë kënaqësi të madhe gjatë seksit anal, mirëpo jo gjithkujt i ndodh kjo.

“Si me çdo veprim tjetër seksual, mos bëni asgjë që sjell dhimbje apo bën të mos ndjeheni mirë”,- thotë ajo.

Seksi anal dhe të gjitha llojet e seksit duhet të jenë të kënaqshme, argëtuese dhe të sjellin ndjenja të mahnitshme. Nëse diçka fillon me dhimbje, menjëherë ndaloni!

Për fund, ajo sugjeron që të relaksoheni, t’i merrni gjërat shtruar dhe të përdorni sa më shumë lubrifikues që është e mundur!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbrohet Neymar: Nuk po simuloj, ndjej dhimbje shkaku ndërhyrjeve të ashpra

Mbrohet Neymar: Nuk po simuloj, ndjej dhimbje shkaku ndërhyrjeve të ashpra

Google reagon pas raportit të Wall Street për aksesin e zhvilluesve në Gmail-in tuaj

Google reagon pas raportit të Wall Street për aksesin e zhvilluesve në Gmail-in tuaj

Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Skena të pabesueshme të rrahjes në kualifikueset “Kina 2019”: Loja u ndërpre shkaku i përjashtimit të 13 basketbollistëve

Skena të pabesueshme të rrahjes në kualifikueset “Kina 2019”: Loja u ndërpre shkaku i përjashtimit të 13 basketbollistëve

Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe

Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe

Do ta harroni "bombën" e RTK-së, kur ta shihni nënën e saj

Do ta harroni "bombën" e RTK-së, kur ta shihni nënën e saj

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Real Madridi është bërë gati që të luajë pa Ronaldon në edicionin e ri

Real Madridi është bërë gati që të luajë pa Ronaldon në edicionin e ri

WhatsApp sjell një tipar të ri të cilin e ka kopjuar nga Telegram

WhatsApp sjell një tipar të ri të cilin e ka kopjuar nga Telegram

Rita Ora tregon gjoksin si asnjëherë më parë

Rita Ora tregon gjoksin si asnjëherë më parë

Munishi: Anglia duhet të luajë 4-4-2, penalltia nuk ishte, gjyqtarit i iku loja nga dora

Munishi: Anglia duhet të luajë 4-4-2, penalltia nuk ishte, gjyqtarit i iku loja nga dora

Gruaja e Xhakës në Rusi për ta mbështetur bashkëshortin, sjell pamje nga stadiumi

Gruaja e Xhakës në Rusi për ta mbështetur bashkëshortin, sjell pamje nga stadiumi

Si të largojmë alergjinë në mënyrë natyrale

Si të largojmë alergjinë në mënyrë natyrale

Në të ardhmen në dete do të ketë më shumë plastikë se peshq

Në të ardhmen në dete do të ketë më shumë plastikë se peshq

Sensori teknologjik i Vivos mund të jetë e ardhmja e njohjes së fytyrës në telefon

Sensori teknologjik i Vivos mund të jetë e ardhmja e njohjes së fytyrës në telefon

Klubi grek anulon transferimin e shqiptarit Idriz Batha për shkak se bëri shqiponjën me duar

Klubi grek anulon transferimin e shqiptarit Idriz Batha për shkak se bëri shqiponjën me duar