Përplaset për vdekje këmbësori, arrestohen dy shoferë

17.10.2016 00:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përplaset për vdekje këmbësori, arrestohen dy shoferë

Një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtari ka ndodhur në aksin rrugor Plepa-Ndroq pranë Romanatit, rreth orës 19:30 të së dielës.

Bëhet e ditur se viktima është një 50-vjeçar me inicialet B.T.

Burime nga policia bëjnë me dije se automjeti i aksidentit, tip Golf me targa AA 456 LK me drejtues shtetasin me iniciale L.R. ka qenë duke tërhequr mjetin tip Audi me targa AA 924 GS, me drejtues E.D. në momentin kur ka ndodhur edhe përplasja tragjike.

Mësohet se të dy drejtuesit e mjeteve të mësipërme janë shoqëruar në ambientet e Komisariatit për të sqaruar rrethanat e plota të aksidentit.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pak kosovarë nisen për Shqipëri në ditën e Bajramit

Pak kosovarë nisen për Shqipëri në ditën e Bajramit

Edhe Vuçiq kërkon mbështetjen e Rusisë për çështjen e Kosovës

Edhe Vuçiq kërkon mbështetjen e Rusisë për çështjen e Kosovës

Sylejman Selimi: UÇK-ja i kishte 12 mijë ushtarë

Sylejman Selimi: UÇK-ja i kishte 12 mijë ushtarë

Molliqaj reagon pas letrës së prokurorit që po hetonte veteranët mashtrues

Molliqaj reagon pas letrës së prokurorit që po hetonte veteranët mashtrues

Lura, aty ku myslimanë dhe të krishterë kremtojnë bashkë festat e besimit

Lura, aty ku myslimanë dhe të krishterë kremtojnë bashkë festat e besimit

‘Ndarja e Kosovës për herë të parë u diskutua në darkën e Edi Ramës në Beograd në vitin 2016’

‘Ndarja e Kosovës për herë të parë u diskutua në darkën e Edi Ramës në Beograd në vitin 2016’

Sipas aktakuzës, Telekomi humbi miliona euro për shkak të Qerimit, Gjonbalajt dhe Mustafës

Sipas aktakuzës, Telekomi humbi miliona euro për shkak të Qerimit, Gjonbalajt dhe Mustafës

Festohet Kurban Bajrami

Festohet Kurban Bajrami

Lumezi: Elez Blakaj, prokuror i dështuar, mori 72 mijë euro pa asnjë sukses

Lumezi: Elez Blakaj, prokuror i dështuar, mori 72 mijë euro pa asnjë sukses

Pas deklaratës së Blakajt, reagon Kadri Veseli

Pas deklaratës së Blakajt, reagon Kadri Veseli

Agim Veliu e Ragip Mustafa dhuruan çelësat e shtëpisë së re familjes nga Podujeva

Agim Veliu e Ragip Mustafa dhuruan çelësat e shtëpisë së re familjes nga Podujeva

Haradinaj e quan hajn prokurorin që përgatiti aktakuzën për veteranët

Haradinaj e quan hajn prokurorin që përgatiti aktakuzën për veteranët

Aleksandër Lumezi: Blakaj nuk ka pasur presion nga unë

Aleksandër Lumezi: Blakaj nuk ka pasur presion nga unë

Albulena Haxhiu kërkon dorëheqjen e Aleksandër Lumezit

Albulena Haxhiu kërkon dorëheqjen e Aleksandër Lumezit

Komuna e Prizrenit: Mbyllja e kopshtit s’ka të bëj me gylenistët

Komuna e Prizrenit: Mbyllja e kopshtit s’ka të bëj me gylenistët

Lushtaku: Te gjithë e dijnë se në luftë nuk ishin kaq ushtarë sa tash u bënë veteranë

Lushtaku: Te gjithë e dijnë se në luftë nuk ishin kaq ushtarë sa tash u bënë veteranë