Përplaset helikopteri, vdes guvernatorja e meksikës

25.12.2018 11:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përplaset helikopteri, vdes guvernatorja e meksikës

Guvernatorja e shtetit qendror të Meksikës Puebla, Marta Erika Alonso, ka vdekur në një aksident me helikopter, pak ditë pasi bëri betimin e postit.

Burri i saj, senatori Rafael Moreno Valle dhe dy pilotët u vranë gjithashtu. Raportet thonë se ka pasur një pasagjer i tretë në bord, i cili gjithashtu vdiq.Aksidenti i së hënës ndodhi pak pasihelikopteri u ngrit nga kryeqyteti i Puebla. Zonja Alonso u bë guvernatorja e parë femër në Puebla pas sondazheve të diskutueshme.

45-vjeçarja ishte anëtar i partisë PAN të qendrës së djathtë.

Vdekjet e guvernatores dhe burrit të saj u konfirmuan nga presidenti i ri i Meksikës, Andres Manuel López Obrador

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Përplaset helikopteri, vdes guvernatorja e meksikës

Përplaset helikopteri, vdes guvernatorja e meksikës

Haradinaj e quan të turpshme kërkesën e Bërnabiqit drejtuar Ramës për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Haradinaj e quan të turpshme kërkesën e Bërnabiqit drejtuar Ramës për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Haradinaj e çmon punën dhe kujdesin e vullnetarëve për fëmijët me autizëm

Haradinaj e çmon punën dhe kujdesin e vullnetarëve për fëmijët me autizëm

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Myftiu Tërnava uron për Kërshëndella: Festat fetare na kanë bashkuar e kanë ndërtuar paqen e dashurinë

Myftiu Tërnava uron për Kërshëndella: Festat fetare na kanë bashkuar e kanë ndërtuar paqen e dashurinë

Trump pranon ftesën e Erdogan për të vizituar Turqinë

Trump pranon ftesën e Erdogan për të vizituar Turqinë

Aplikimi i tarifave ka “ulur” trafikun në Rrugën e Kombit

Aplikimi i tarifave ka “ulur” trafikun në Rrugën e Kombit

Dodë Gjergji: Popujt e Evropës të na shohin si trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të qytetërimit të vet

Dodë Gjergji: Popujt e Evropës të na shohin si trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të qytetërimit të vet

Kurteshi: Ministria ka mjete për trajnime në Budvë e nuk ka për rrogat e arsimtarëve në Fushë-Kosovë

Kurteshi: Ministria ka mjete për trajnime në Budvë e nuk ka për rrogat e arsimtarëve në Fushë-Kosovë

100 vjet nga Kongresi i Durrësit

100 vjet nga Kongresi i Durrësit

Molliqaj: Nuk hyjmë me një Qeveri ku është PDK-ja

Molliqaj: Nuk hyjmë me një Qeveri ku është PDK-ja

Bërnabiq komenton letrën e Trump’it: Kosova e ka pësuar pak nga SHBA-ja

Bërnabiq komenton letrën e Trump’it: Kosova e ka pësuar pak nga SHBA-ja

Krishtlindjet, Papa dënon botën e materializmit dhe varfërisë

Krishtlindjet, Papa dënon botën e materializmit dhe varfërisë

Reduktorët e 10 mijë eurove KEK-u i ka paguar 63 mijë euro

Reduktorët e 10 mijë eurove KEK-u i ka paguar 63 mijë euro

Arrin në 373 numri i viktimave nga cunami në Indonezi

Arrin në 373 numri i viktimave nga cunami në Indonezi

Mot i ftohtë, mundësi për borë

Mot i ftohtë, mundësi për borë