Përplasen Avionët në Aeroportin e Torontos

06.01.2018 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përplasen Avionët në Aeroportin e Torontos

Një avion me 168 pasagjerë në bord është përplasur me një tjetër avion pa pasagjerë në aeroportin e Torontos.

Avioni me pasagjerë sapo ishte ulur në pistë, ndërsa në një manovër të gabuar avioni tjetër “Sunwing” e ka goditur atë.

Kompania ajrore njoftoi se avioni sapo kishte mbërritur nga Kankuni dhe nuk ishte duke bërë manovra në pistë, kur është përplasur nga “Sunwing”.

Grupet e emergjencave ndërhynë menjëherë dhe fatmirësisht bënë të mundur largimin në kohë rekord të pasagjerëve nga avioni duke mos mbetur askush i lënduar./insajderi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Komisioni për Buxhet lut Kuvendin t’i reduktojë shpenzimet e udhëtimeve dhe drekave

Komisioni për Buxhet lut Kuvendin t’i reduktojë shpenzimet e udhëtimeve dhe drekave

Ky është kushti i vetëm për vizë pune në Gjermani

Ky është kushti i vetëm për vizë pune në Gjermani

Dalin pamjet nga arrestimi i ish-drejtorit të prokurimit të Gjilanit (VIDEO)

Dalin pamjet nga arrestimi i ish-drejtorit të prokurimit të Gjilanit (VIDEO)

CPJ kundërshton "politikën ruse" për kufizim të informacionit

CPJ kundërshton "politikën ruse" për kufizim të informacionit

Çfarë ndodhi në Shqipëri? Sizmiologu parashikon tërmete të tjerë…

Çfarë ndodhi në Shqipëri? Sizmiologu parashikon tërmete të tjerë…

Sondazhi i KDI: 44% e qytetarëve kanë deklaruar se Presidenti duhet ta udhëheq dialogun

Sondazhi i KDI: 44% e qytetarëve kanë deklaruar se Presidenti duhet ta udhëheq dialogun

Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Hoxhaj para ambasadorëve të BE-së: Njohje e ndërsjellët në fund të dialogut

Hoxhaj para ambasadorëve të BE-së: Njohje e ndërsjellët në fund të dialogut

Ministrja Hoxha: Krenar me angazhimin tonë për miqësinë e përjetshme me ShBA-në

Ministrja Hoxha: Krenar me angazhimin tonë për miqësinë e përjetshme me ShBA-në

Limaj uron SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

Limaj uron SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

BE: Informimi i qytetarëve për marrëveshjet, në dorë të Qeverisë

BE: Informimi i qytetarëve për marrëveshjet, në dorë të Qeverisë

Pas tërmetit, rrugët e Tiranës mbushën me njerëz

Pas tërmetit, rrugët e Tiranës mbushën me njerëz

Greva e shtyn seancën e Apelit për vrasjen e Aulon Zekës

Greva e shtyn seancën e Apelit për vrasjen e Aulon Zekës

Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

Haradinaj kërkon mbështetje nga Britania për konsolidimin ndërkombëtar të Kosovës

Haradinaj kërkon mbështetje nga Britania për konsolidimin ndërkombëtar të Kosovës

Parandalohet atentati terrorist në takimin ku ishin Majko-Mediu, pranga në 3 shtete celulës iraniane

Parandalohet atentati terrorist në takimin ku ishin Majko-Mediu, pranga në 3 shtete celulës iraniane