Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

24.01.2020 17:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Kevon Watkins, 16 vjeç, u zemërua kur familja e tij u fut mes tij dhe kompjuterit – e motra, Alexus, 20 vjeç, pagoi çmimin për të mbrojtur nënën.

Si shumë djem të moshës 16 vjeç, Kevon Ëatkins i pëlqente të luante lojëra kompjuterike.

Ai ishte gjithashtu i prirur për shpërthimet e adoleshencës. Ngjarjen e tragjedisë Kevon shkoi direkt në dhomën e gjumit dhe u përfshi në lojërat. Në shtëpi ndodhej e ëma, djali tjetër 13 vjec si dhe motra më e madhe e Kevon, Aleksus, 20 vjeç.

Motër e vëlla kishin në lidhje shumë të fortë por pasi e motra njohu burrin e saj më të cilin ka një fëmijë, ata u ndanë.

Më 2 shkurt të vitit 2018 Kevon u acarua nga shpejtësia e ulët e internet në shtëpi dhe mendoi se ishte familja e tij që kishte ndërhyrë në pajisjen WiFi.

Ai e ndryshoi fjalëkalimin, kështu që askush tjetër nuk mund ta merrte atë. Sigurisht, nuk ishte shumë kohë më parë se ata vunë re. Vëllai i vogël i Kevon I tregoi të ëmës dhe ajo e mërzitur ja shkatërroi routerin ËiFi. Aty nis përleshja.

Adoleshenti sulmoi të ëmën deri sa mbëriti motra që u përoq të ndalte sulmin. Motër e vëlla u përleshën dhe 16 vjecari kishte mbërthyer të motrën nga fyti me krahun e tij dhe e lëshoi vetëm pasi mbëriti një officer policie. Por kaq mjaftoi që 20 vjecarja të humbte jetën. Gjykata e dënoi adoleshentin me burgim të përjetshëm për krimin që kishte bërë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë