Perla e Messit shpeton Barcen nga humbja

09.01.2017 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Perla e Messit shpeton Barcen nga humbja

Një perlë e Lionel Messit shpëtoi Barcelonën nga një tjetër humbje. Argjentinasi me finalizimin e tij ishte i vetmi që pati një moment shkëlqimi në transfertën e “El Madrigal”, por pa arritur gjithsesi të evitojë një tjetër “rrëshkitje” nga Reali pasi me Villareal u mbyll gjithcka në barazim. Për blaugranat një tjetër ndeshje pa fitore pas “dushit” të marrë me Bilbaon në Kupë, që pasoi me një ndeshje shumë dëfryese në “El Madrigal” po ku finalizimi atëherë kur duhej. Në ndryshim nga Barca, Villareali golin e gjeti madje i pari me Nicola Sanson që realizoi në të 50-tën.

Barcelona u përpoq të reagonte por sërish mungonte lojtari që duhet të shtyne topin në rrjetë, deri në castin kur Messi mendoi të shpëtonte sërish blaugranat dhe pse një pikë, me katalanasit që rrëshkasin në -5 nga los blancos me një ndeshje për të luajtur, nuk është realisht një shpëtim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Napoli 0-0 Inter: Notat e lojtarëve, fantastik Hysaj (Foto)

Napoli 0-0 Inter: Notat e lojtarëve, fantastik Hysaj (Foto)

Iniesta dyfishon epërsinë e Barcelonës ndaj Malagas (Video)

Iniesta dyfishon epërsinë e Barcelonës ndaj Malagas (Video)

Deulofeu kalon Barçën në epërsi me një gol të bukur me thembër (Video)

Deulofeu kalon Barçën në epërsi me një gol të bukur me thembër (Video)

Skrinar beson te fitorja: Do t’i shënojmë gol Napolit, jemi Interi

Skrinar beson te fitorja: Do t’i shënojmë gol Napolit, jemi Interi

Mourinho: Huddersfield fitoi me meritë

Mourinho: Huddersfield fitoi me meritë

Balotelli zgjedh mes Realit dhe Barçës, tregon tre trajnerët më të mirë në karrierë

Balotelli zgjedh mes Realit dhe Barçës, tregon tre trajnerët më të mirë në karrierë

Werner ëndërron të luaj për Man Unitedin

Werner ëndërron të luaj për Man Unitedin

Gjilani vazhdon pa humbje, ndanë pikët me Vllazninë

Gjilani vazhdon pa humbje, ndanë pikët me Vllazninë

Andre Silva nuk po bind te Milani, gati transferimi i tij në Angli

Andre Silva nuk po bind te Milani, gati transferimi i tij në Angli

Joe Hart pre e hajdutëve: Telefoni, portofoli dhe disa gjëra të çmuara në duart e grabitësve

Joe Hart pre e hajdutëve: Telefoni, portofoli dhe disa gjëra të çmuara në duart e grabitësve

Chelsea – Watford, formacionet startuese

Chelsea – Watford, formacionet startuese

Barjam Jashanica transferohet në Rusi

Barjam Jashanica transferohet në Rusi

Bryant viziton Parisin, dhuron spektakël në stërvitje me yjet e PSG-së (Foto/Video)

Bryant viziton Parisin, dhuron spektakël në stërvitje me yjet e PSG-së (Foto/Video)

Gjilani dhe Prishtina synojnë fitore për kreun e tabelës

Gjilani dhe Prishtina synojnë fitore për kreun e tabelës

Kapiteni Basha me dy gola të shënuar udhëheq Barin drejt Series A (Video)

Kapiteni Basha me dy gola të shënuar udhëheq Barin drejt Series A (Video)

Spalletti ironizon me trajnerin e Napolit: Sot do të ishte ministër i ekonomisë (Video)

Spalletti ironizon me trajnerin e Napolit: Sot do të ishte ministër i ekonomisë (Video)