Perisic: Kjo Kroaci si ajo e 1998, do të shkojmë larg

05.07.2018 08:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Perisic: Kjo Kroaci si ajo e 1998, do të shkojmë larg

Ivan Perisic beson se Kroacia aktuale do të shkojë më lartë se sa ajo legjendare e vitit 1998 që shkoi deri në gjysmëfinalet dhe e fitoi medaljen e bronztë.

Kroacia e ka eliminuar Danimarkën pas penalltive, ndërsa tani do të luajë në çerekfinale me Rusinë.

Të besuarit e Zlatko Dalic shihen si favoritë për këtë ndeshje, ndërsa Ivan Perisic ka folur në konferencën për shtyp.

Ivan Perisic kur shënoi me Islandën (Getty Images)

“ I kemi studiuar të gjitha ndeshjet e tyre. Ndaj Spanjës, Rusia ka bërë paraqitjen e saj më të mirë. Megjithatë ne do të jemi gati për t’u përballur me ta”, ka thënë fillimisht Perisic për ndeshjen me Rusinë.

Ai ka shtuar se kjo Kroaci aktuale, po ndjek gjurmët e asaj legjendare që i befasoi të gjithë në Kampionatin Botëror Francë 1998.

“Ishim ende fëmijë kur ajo skuadër mposhte Gjermaninë 3-0 në çerekfinale. Shpresojmë që edhe ne të përsëritim të njëjtin rezultat”.

Festa e kroatëve (Getty Images)

“Nuk duhet të kemi frikë siç ndodhi në fund ndaj Danimarkës”.

“Nuk do të jetë e lehtë por do të nisemi të gjithë me të njëjtin objektiv dhe besoj se do t’ia arrimë qëllimit”.

“Kemi bërë deri tani por duam të shkojmë akoma më larg”, ka thënë në fund Perisci. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk laheni dy ditë?

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk laheni dy ditë?

Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin

Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin