Përfundon epoka “Pallotta”, Roma në duart e Dan Friedkin

29.12.2019 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përfundon epoka “Pallotta”, Roma në duart e Dan Friedkin

Roma përgatitet të ndryshojë pronar. Bisedimet mes James Pallottas dhe Dan Friedkin për shitjen e klubit të kryeqytetit italian janë drejt përmbylljes.

Gjatë orëve të fundit, të dyja palëve u është vënë në tavolinë vlera e përllogaritur e klubit, me hendekun mes kërkesës dhe ofertën tashmë të zvogëluar ndjeshëm.

Pritet vetëm të dalë “tymi i bardhë” dhe të zyrtarizohet marrëveshja. Bëhet fjalë për një shumë prej 750 milionë eurosh, ku përfshihen edhe 270 milionë euro borxhe të shoqërisë dhe 150 milionë të parashikuara për rikapitalizimin.

Bisedimet e fundit për kalimin e paketës së maxhorancës janë kryer me 23 dhjetor në aksin Londër-Los Angeles-Boston. Në kuadër të bisedimeve nuk është përfshirë projekti për ndërtimin e stadiumit të ri në Tor di Valle, për të cilin Roma nuk mori aprovimin e drejtuesve të qytetit.

Epoka “Pallota”, e nisur në vitin 2012 është në fundin e saj, tashmë nis “mbretërimi” i Dan Friedkin.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Merr fund sezoni për yllin e Interit

Merr fund sezoni për yllin e Interit

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

5 këshilla për të gjetur karrierën e duhur

5 këshilla për të gjetur karrierën e duhur

Tetë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Tetë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Dua Lipa sulmohet me komente nga nacionalistët serbë pas postimit të fundit, Pacolli i del në krah

Dua Lipa sulmohet me komente nga nacionalistët serbë pas postimit të fundit, Pacolli i del në krah

Bale e pranon haptazi, shkaku i parave po qëndron në Real Madrid

Bale e pranon haptazi, shkaku i parave po qëndron në Real Madrid

Askush si Lionel Messi

Askush si Lionel Messi

Nisin hetimet ndaj TikTok në Australi

Nisin hetimet ndaj TikTok në Australi

Zidane e shpjegon pse Bale dhe James munguan kundër Leganes

Zidane e shpjegon pse Bale dhe James munguan kundër Leganes

​Zbulohet bakteri që ushqehet me metale

​Zbulohet bakteri që ushqehet me metale