Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

17.10.2020 17:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Ka përfunduar dueli tjetër spektakolar i Premierligës i zhvilluar në “Stamford Bridge” ndërmjet Chellseat dhe Southamptonit, raporton KosovaPress.

Në këtë ballafaqim, u realizuan hiç më pak se gjashtë gola.

Blerja e re e Chelseat, Timo Werner shkëlqeu me dy gola të realizuar, derisa golin tjetër të Chelseat e realizoi mesfushori Kai Havartz.

Nga ana tjetër, mysafirët u treguan shumë skuadër “kokfortë”, duke realizuar dy herë ndaj vendasve përmes Ings, Adams dhe Vestergaard, duke siguruar një pikë të vlefshme

Pas këstij barazimi, skuadra e Frank Lampard renditën në vendin e gjashtë, me tetë pikë të mbledhura pas pesë ndeshjeve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Ndeshje spektakolare, shënohët goli i dytë në ndeshjen Everton-Liverpool

Ndeshje spektakolare, shënohët goli i dytë në ndeshjen Everton-Liverpool

Lëndohet ylli i Liverpoolit, largohet nga loja

Lëndohet ylli i Liverpoolit, largohet nga loja

Dy minuta lojë dhe ka gol në derbin Everton – Liverpool

Dy minuta lojë dhe ka gol në derbin Everton – Liverpool

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Ronaldo: Nuk e kam shkelur protokollin, pres të kthehem së shpejti e të shijoj jetën

Ronaldo: Nuk e kam shkelur protokollin, pres të kthehem së shpejti e të shijoj jetën

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë

Greqi – Kosovë, mbyllet pa fitues, Kosova me lojë më cilësore por pa rezultat

Greqi – Kosovë, mbyllet pa fitues, Kosova me lojë më cilësore por pa rezultat

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Greqi – Kosovë, rezultati dhe statistikat

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Greqi – Kosovë, rezultati dhe statistikat