Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

04.07.2019 12:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Pa grim ndonjëherë ndihemi lakuriq dhe të paplotësuar. Megjithatë, yjet botërore gjithnjë e më shpesh fotografohen pa kurrfarë grimi, madje edhe në tepihun e kuq shëtisin pa grim.

Trendi i ri në rrjetin shoqëror Instagram ka iniciuar plotësisht një mënyrë të re grimi – pa maskarë.

Mënyra e këtillë e re e grimit do t’ju kursejë kohën e heqjes së grimit dhe e pastrimit të fytyrës, ndërkaq do ta bëjë dukjen tuaj më të freskët.

Kur e hiqni maskarën, mbetja e grimit do të duket më natyrshëm. Vëmendjen do ta orientoni në pjesët e tjera të fytyrës të cilat e meritojnë këtë, siç janë hijesimet shumëngjyrëshe në sy apo mollëza të theksuara.

Për këtë arsye grimerët e famshëm në javët e modës gjatë këtij viti manekinet i kanë dërguar në pista fare pa maskarë.

Edhe një përparësi është që nuk do të prishni grimin kur pa dashje fërkoni sytë apo jeni të përgjumur.

Kujtohuni se sa herë nuk e keni pastruar mirë maskarën para se të shkoni të flini gjumë, andaj të nesërmen jeni munduar me mbetjet dhe ngjyrën e zezë nën sy.

Me trendin e ri do të shmangni çdo nervozizëm.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)