Përforcim i madh i FC Prishtinës, Otto John

05.01.2020 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përforcim i madh i FC Prishtinës, Otto John

Skuadra e Prishtinës ende nuk ka bërë asnjë transferim në merkaton e janarit dhe po shikon me kujdes se si po ecin gjërat.

Prishtina e cila si zakonisht është në garë për kreun e tabelës do të ketë punë mjaft të madhe në edicionin pranveror në Superligën e Kosovës, pasi edhe skuadrat tjera që janë në pozitat e para janë përforcuar mjaft shumë deri më tani.

Megjithatë, as klubi i Prishtinës duket se nuk është në “gjumë”, pasi deri më tani ka punuar në heshtje.

Sipas burimeve të ‘GazetaBlic‘, klubi futbollistik i Prishtinës ka arritur marrëveshje me sulmuesin e Skënderbeut, Otto John.

Sulmuesi nigerian është i njohur për admiruesit i futbollit kosovar, pasi edhe në të kaluarën ishte pjesë e Superligës, ku shkëlqeu me Trepçën 89’, me ç’rast kishte shënuar 25 gola brenda edicionit 2016/17 me fanellën e mitrovicasve.

Otto John është aktualisht lojtar i Skënderbeut në Shqipëri – por nuk po gjen hapësirat e duhura në Kategorinë Superiore, andaj klubi i Prishtinës ka përfituar nga ky rast duke kërkuar transferimin e tij.

Klubet janë në bisedime dhe janë shumë pranë akordit për kalimin e John nga Skënderbeu tek Prishtina.

Sulmuesi i njohur mund të prezantohet tek klubi i Prishtinës në fillimin e javës së ardhshme.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Intervistimi i presidentit Thaçi nga Dhomat e Specializuara do të vazhdojë edhe nesër

Intervistimi i presidentit Thaçi nga Dhomat e Specializuara do të vazhdojë edhe nesër

Kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19