Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

18.04.2021 22:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa ka reaguar ndaj kryetarit të Preshevës Shqiprim Arifi. Mustafa ka publikuar një foto të Arifit me ministrin serb i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin.

“Mos u zgrdhini me ata që iu quajnë “šiptar””, shkroi ndër të tjerash Mustafa në Facebook.

Angazhimi i pa kompromis për të drejtat e shqiptarëve ndaj një fryme fashiste e raciste nuk duhet ta zmbraps askënd. Dje, sot dhe nesër. Deri në fund.

P. S. Mos u zgrdhini me ata që iu quajnë “šiptar”.

P. S. S. Nuk fshehem as mas “fake profile” e faqeve të rreme. Me të vërtetën në betejat politike.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

519 pacientë u trajtuan në Klinikën Emergjente si pasojë e aksidenteve në komunikacion gjatë gushtit

519 pacientë u trajtuan në Klinikën Emergjente si pasojë e aksidenteve në komunikacion gjatë gushtit

KFOR: Situata në veri është stabile

KFOR: Situata në veri është stabile

Sulmi fizik ndaj infermierit në Spitalin e Mitrovicës, reagon ShSKUK

Sulmi fizik ndaj infermierit në Spitalin e Mitrovicës, reagon ShSKUK

Azemi: Fotografia e Bahtirit me pjesëtarë të Policisë, e qartëson qëllimin e aksionit të sotëm

Azemi: Fotografia e Bahtirit me pjesëtarë të Policisë, e qartëson qëllimin e aksionit të sotëm

Me 77 vota miratohet në parim projektligji për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Republikën e Kosovës

Me 77 vota miratohet në parim projektligji për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Republikën e Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme apel qytetarëve që t’i evitojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë

Ministria e Punëve të Brendshme apel qytetarëve që t’i evitojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë

Pyetja e Bekë Berishës për Kurtin që bëri deputetët të qeshnin në sallën e Kuvendit

Pyetja e Bekë Berishës për Kurtin që bëri deputetët të qeshnin në sallën e Kuvendit

Kërcënoi me vrasje ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Gjykata merr vendim për të akuzuarin

Kërcënoi me vrasje ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Gjykata merr vendim për të akuzuarin

Pas takimit me Vuçiq, Lajçak do të flasë edhe me lidershipin kosovar për situatën në veri

Pas takimit me Vuçiq, Lajçak do të flasë edhe me lidershipin kosovar për situatën në veri

Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

BE: Kosova dhe Serbia të ndalin menjëherë tensionet

BE: Kosova dhe Serbia të ndalin menjëherë tensionet

Kurti për aksionin në veri: Me këtë është pajtuar edhe Serbia, s’veprojmë për destabilizimin e vendit

Kurti për aksionin në veri: Me këtë është pajtuar edhe Serbia, s’veprojmë për destabilizimin e vendit

Mediat e pushtetit në Serbi: Vuçiq thërret këshillin e sigurisë pas vendimit të Kosovës për targat

Mediat e pushtetit në Serbi: Vuçiq thërret këshillin e sigurisë pas vendimit të Kosovës për targat

Protestën nuk ua ndalojmë, pjesëtari i Policisë së Kosovës iu flet shqip protestuesve serb në veri (Video)

Protestën nuk ua ndalojmë, pjesëtari i Policisë së Kosovës iu flet shqip protestuesve serb në veri (Video)

Recipricteti për targat fillon të zbatohet edhe në Merdare

Recipricteti për targat fillon të zbatohet edhe në Merdare