Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në makth përdoruesit

11.03.2019 18:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në makth përdoruesit

Përditësimet po shndërrohen në një problem për Microsoft në Windows 10 dhe i radhës nuk i ka shpëtuar përshtypjeve negative që janë krijuar rreth tyre.

Përditësimi i fundit, KB4482887, ka dëmtuar performancën e lojërave në platformë për kartat grafike Nvidia dhe AMD.

Microsoft ka konfirmuar problemin dhe dërguar një paralajmërim për përditësimin.

Pas instalimit të KB4482887, përdoruesit mund të vërejnë degradim të performancës së grafikave dhe mausit në lojërat desktop si Destiny 2,” shpjegoi Microsoft ndërsa konfirmoi se po punon në një zgjidhje.

Përdoruesit janë irrituar. Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në një makth për përdoruesit të cilët kanë frikë të klikojnë butonin “Check Updates.”

Microsoft ka krijuar një imazh të keq me përditësimet në Windows 10. Edhe avokatët më të mëdhenj të sistemit operativ tashmë pranojnë se Windows 10 ka një problem me cilësinë e softuerit. Në Janar, në Prill, në Tetor dhe Nëntor të vitit të kaluar kompania ka shkaktuar jo pak probleme.

Ky vit nisi me muajin Shkurt dhe tashmë edhe muajin Mars. Përditësimet janë padyshim jetike për sigurinë dhe stabilitetin e Windows 10-ës. Por Microsoft duhet të punojë më shumë në qëndrueshmëri nëse ka në plan të vijojë me detyrimin e përdoruesve të pranojnë përditësimet. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Melania vë në siklet Donald Trump, pamjet bëjnë xhiron e botës (FOTO)

Melania vë në siklet Donald Trump, pamjet bëjnë xhiron e botës (FOTO)

60 satelitë të tjerë në orbitë nga Starlink, projekti që synon të furnizojë gjithë globin me internet

60 satelitë të tjerë në orbitë nga Starlink, projekti që synon të furnizojë gjithë globin me internet

Robert Berisha fotografon trupin nga afër, tregon rezultatet e ushtrimeve

Robert Berisha fotografon trupin nga afër, tregon rezultatet e ushtrimeve

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët