Për herë të parë, në Kosovë zhvillohet Festivali i Balonave

19.04.2016 15:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për herë të parë, në Kosovë zhvillohet Festivali i Balonave

Gjatë muejit t’ardhshëm, qyteti i Pejës ka me qenë nikoqir i Festivalit të Balonave.

Të interesuemit nga vende të ndryshme, munden me u ba pjesë e organizimit, si lëshues të balonave apo xhitave ose thjeshtë si shikues i tyne.

Me 2 Maj prej orës 16:00 – 19:00, hapësina në periferi të qytetit, e njohur si “Te Sharra” ka me qene vendi ku kane me u leshue këto fluturake të lehta

“Adoleshentët e interesuar, mund të marrin pjesë në punëtorinë dyditore, që zhvillohet në Qendrën Rinore “Peja” më 23 dhe 24 prill, ku do të mësohen nga profesionistët, se si punohet një balonë”, ka shpjegue Jeta Nushi, shefe e sektorit për rini.

“Urojmë të kemi mot të mirë dhe të mos frynë erë e fortë, që do të mund të pengonte këtë festival”, tha Nushi, tue shtue se janë ba tana përgaditjet e duhuna.

Gjatë ditës së lëshimit, ka me qenë edhe nji kand i destinuem për fëmitë, që kane me u mësue me lëshue balona, nën përkujdesjen e koordinatorëve.

Fotografitë që kane me u shkrep atë ditë, kane me u ekspozue në nji galerinë me 11 Maj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve