Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

17.11.2019 23:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Nga Burim Korqa

Së pari duhet me e kuptu që ne jemi popull shumë falënderues dhe me traditë mikpritës, asnjëher nuk kemi qenë servil e as nënshtrues.
Kultura e një pjese të popullit tonë e tejkalon kulurën e një pjese të madhe të popujve europian, prandaj ju që po vjellni kundër kësaj mikpritje, po niseni nga vetja juaj.

Nuk kanë bërë asnjë të keqe vajzat të cilat kanë mirëpritur kombëtaren angleze, përkundër kësaj, ato vetëm se e kanë përfaqësuar denjësisht kulturën falënderuese të popullit shqipëtar të Kosovës.

Nuk po mundem me të kuptu ty që po i fyen këto vajza, cilado qofshin ato, të kujdo qofshin ato, a e din ti që ajo mund të jetë vajza jote, motra jote ???
Po të ishte vajza jote, motra jote, a do t’i fyjshe në atë mënyrë si i ke fy ti sot këto vajza të cilat janë vajzat e dikujt e motrat e dikujt ???, e me të cilat ndoshta familjet e tyre me siguri që krenohen. JO, a e din pse JO, sepse dhelpra e cila ka dashtë me e mbrri rrushin e nuk ka mundur, ka thënë qenka i idhët. Po të ipej mundësia, i pari kishe nga me e qu vajzën tënde me dalë në pritje, bile edhe ishe krenu me të.
Prandaj hesht, mos fol kur’ nuk din.

Sa i përket humbjës !!!

Është krejt normale sepse jemi shtet i pranuar qe 3 vite në FIFA dhe UEFA, dhe njëkohësisht kemi lujt me një shtet që njihet si DJEPI I FUTBOLLIT.

Krenar me Kosovën
Krenar me mikpritjën për çlirimtarët.

Unë biri yt Kosovë, krenar me bijat tua Dardane🇽🇰.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)