Për pensionet e veteranëve Mustafa foli me shefin e FMN –së në Kosovë

30.09.2016 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për pensionet e veteranëve Mustafa foli me shefin e FMN –së në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim shefin e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për Kosovën, Jacques Miniane, njofton kumtesa nga Kryeministria, transmeton Koha.net.

Në takimt, ku ishte i pranishëm edhe ministri i Financave, Avdullah Hoti, u bisedua për trendet e zhvillimit ekonomik si dhe proceset në sektorin financiar dhe fiskal në Kosovë.

Pasi e njoftoi për situatën ekonomike në vend, kryeministri Mustafa foli për performancën fiskale si dhe përkushtimin e Qeverisë për respektimin e mëtejshëm të marrëveshjes me FMN-në në aspektin e menaxhimit të financave.

Shefi i Misionit të FMN-së për Kosovën, Jacques Miniane, vlerësoi përkushtimin e Qeverisë së Kosovës.
Gjatë takimit, u bisedua për çështjen e pagesës së pensioneve për veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe nevojën e adresimit ligjor të kësaj çështje, në përputhje me planifikimet e mëhershme të dakorduara me subjektet përgjegjëse dhe me FMN-në.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara të hënën diskuton për Kosovën

Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara të hënën diskuton për Kosovën

Aksion policor në Obiliq: Kërcënuesi i Ambasadës së Finlandës fshihet në dollap (VIDEO)

Aksion policor në Obiliq: Kërcënuesi i Ambasadës së Finlandës fshihet në dollap (VIDEO)

Ka rënë përgjysmë importi i veturave të vjetra, shkak zhdoganimi dhe taksa e lartë (Video)

Ka rënë përgjysmë importi i veturave të vjetra, shkak zhdoganimi dhe taksa e lartë (Video)

Analistët: Kosova kah BE-ja, Serbia kah Rusia (VIDEO)

Analistët: Kosova kah BE-ja, Serbia kah Rusia (VIDEO)

Pjesëmarrje shumë e ulët në zgjedhjet në Irak

Pjesëmarrje shumë e ulët në zgjedhjet në Irak

AAK s’është e gatshme as të bisedojë për zgjedhje

AAK s’është e gatshme as të bisedojë për zgjedhje

Kosova po ngec për anëtarësim në Organizatat Ndërkombëtare (VIDEO)

Kosova po ngec për anëtarësim në Organizatat Ndërkombëtare (VIDEO)

Hoxhaj – Vuçiqit: Pavarësia e Kosovës s’është gabim i Serbisë, por e drejtë legjitime

Hoxhaj – Vuçiqit: Pavarësia e Kosovës s’është gabim i Serbisë, por e drejtë legjitime

“Psycho”, roman kanibal

“Psycho”, roman kanibal

Partia e Shpend Ahmetit tallet me LDK’në: S’janë serioz, s’duan rrëzimin e Qeverisë

Partia e Shpend Ahmetit tallet me LDK’në: S’janë serioz, s’duan rrëzimin e Qeverisë

Pas dy takimeve, partitë lodhen nga tryezat

Pas dy takimeve, partitë lodhen nga tryezat

AFP: Samiti i Sofjes nën hijen e Trumpit

AFP: Samiti i Sofjes nën hijen e Trumpit

Këshilltarët e Zoran Zaevit, nevojë apo shpërblim për mbështetësit

Këshilltarët e Zoran Zaevit, nevojë apo shpërblim për mbështetësit

Zeka: Zona e veçantë ekonomike amerikane, të jetësohet

Zeka: Zona e veçantë ekonomike amerikane, të jetësohet

Mitrovica e Veriut bën përmirësim të pjesshëm të gabimit në tenderë

Mitrovica e Veriut bën përmirësim të pjesshëm të gabimit në tenderë

Moti për Ramazan, mësoni se a do ta keni të lehtë të agjëroni

Moti për Ramazan, mësoni se a do ta keni të lehtë të agjëroni