Për orgazëm më të mirë, kjo është koha e duhur për seks

14.09.2017 16:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për orgazëm më të mirë, kjo është koha e duhur për seks

Nuk është e gjitha dhimbje dhe çrregullim hormonal. Siç duket, ka një lidhje në mes të “asaj kohe të muajit” dhe kualitetit të orgazmës tuaj.

E gjitha ka të bëjë me hormonet të cilat ndikojnë ciklin mujor të një gruaje, oestrogjenin dhe progesteronin, të cilët shkaktojnë luhatje në dëshirën seksuale.

Kështu, një grua mund ta vërejë se kjo dëshirë rritet në ditët para ‘ditëve pjellore’, dhe më pas bie pak pas tyre, transmeton Gazeta Express.

Çfarë kanë gjetur shkencëtarët është se gratë përjetonin më shumë orgazma të kënaqshme gjatë këtyre kohërave dhe gjithashtu edhe ndjenja më të thella.

Në rast se nuk e dini se kur i keni ‘ditët pjellore’, atëherë dita e parë është dita e parë e periudhës menstruale dhe dita e fundit është dita para se periudha tjetër të fillojë.

Kështu, ovulimi ndodh rreth dy javë para menstruacioneve të ardhshme, që i bie se nëse cikli juaj menstrual është mesatarisht 28 ditë, ju ovuloni rreth ditës së 14’të.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Marrëveshja Tregtare SHBA-Kinë, Huawei në lojë

Marrëveshja Tregtare SHBA-Kinë, Huawei në lojë

Facebook ka fshirë 2.2 miliardë llogari në tre muajt e parë të 2019

Facebook ka fshirë 2.2 miliardë llogari në tre muajt e parë të 2019

Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit

Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit

Koduesja 10 vjeçare krijon lojra për të mësuar fëmijët e tjerë

Koduesja 10 vjeçare krijon lojra për të mësuar fëmijët e tjerë

Njihuni me kamerën 102-megapiksel që kushton 10,000 dollarë

Njihuni me kamerën 102-megapiksel që kushton 10,000 dollarë