Për organizim të skemave piramidale policia ka arrestuar një të dyshuar

27.01.2020 13:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për organizim të skemave piramidale policia ka arrestuar një të dyshuar

Policia e Kosovës, e mbështetur nga njësite të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës, kanë kryer një bastisje në një lokal në rrugën “Bajram Bahtiri”– Prishtinë, ndërsa kanë arrestuar një person me dyshimin për organizim të skemave piramidale.

Gjate këtij operacioni janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale, 3 shtëpiza kompjuteri, 5 monitorë dhe 1 printerë si dhe gjësende të tjera që mund të shërbejnë si dëshmi për rastin në fjalë.

Aktualisht hetuesit policor janë duke kryer procedurat e nevojshme para se rasti të kaloj në institucionet kompetente.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mitizimi i banditëve!

Mitizimi i banditëve!

Dafina Zeqiri dhe DJ Geek të veçantë për Shën Valentin

Dafina Zeqiri dhe DJ Geek të veçantë për Shën Valentin

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Kurti për REL: Vuçiqi ishte në presion pas asaj që deklarova

Kurti për REL: Vuçiqi ishte në presion pas asaj që deklarova

Ish/ministri: Kryeministër, nëse dyshon shfuqizoji marrëveshjet me Serbinë

Ish/ministri: Kryeministër, nëse dyshon shfuqizoji marrëveshjet me Serbinë

Ministrja e Tregtisë: Ja kur do të vendoset reciprociteti

Ministrja e Tregtisë: Ja kur do të vendoset reciprociteti

Borrell: Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, përndryshe bisedimet nuk do të jenë të mundshme

Borrell: Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, përndryshe bisedimet nuk do të jenë të mundshme

Shkencëtarët: Në javët e ardhshme të paktën 500 mijë njerëz mund të infektohen me coronavirus

Shkencëtarët: Në javët e ardhshme të paktën 500 mijë njerëz mund të infektohen me coronavirus

Kurti në Munih godet Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve

Kurti në Munih godet Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve

2 gazetarë janë zhdukur në Kinë, po tregonin të vërtetën

2 gazetarë janë zhdukur në Kinë, po tregonin të vërtetën

Zhveshur dhe me kokë të poshtë u gjet e vdekur Marilyn Monroe

Zhveshur dhe me kokë të poshtë u gjet e vdekur Marilyn Monroe

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Kërkojnë 20- përqindshin punëtorët e “Rilindjes”

Kërkojnë 20- përqindshin punëtorët e “Rilindjes”

Babai i pret fytin djalit homoseksual

Babai i pret fytin djalit homoseksual

Kurti: Dy marrëveshjet e sotshme me Serbinë, u nënshkruan nga zyrtarët e Pal Lekajt dhe pa njohurinë time

Kurti: Dy marrëveshjet e sotshme me Serbinë, u nënshkruan nga zyrtarët e Pal Lekajt dhe pa njohurinë time

Ka vdekur nëna dhe dy fëmijët në Bulqizë pas helmimit, shpëtoj fëmiju i tretë

Ka vdekur nëna dhe dy fëmijët në Bulqizë pas helmimit, shpëtoj fëmiju i tretë