Për katër muaj policia ka konfiskuar mbi 2 mijë patentë shofer

13.05.2019 19:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për katër muaj policia ka konfiskuar mbi 2 mijë patentë shofer

Për vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti, Policia e Kosovës i ka lënë pa patentë shofer 2 mijë e 128 vozitës.

Në faqen zyrtare të PK-së thuhet se këtyre shoferëve iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

Gjithashtu, Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar pikë negative ndaj 5 mijë e 76 shoferëve.

Policia ka apeluar që shoferët t’i respektojnë rregullat në trafikun rrugor sepse në të kundërtën do të mbesin pa patentë shoferi.

Shqiptimi i pikëve negative parashihet: për tejkalim të shpejtësisë, hyrja në shenjën e dritës së kuqe në vendin ku trafiku rregullohet me semaforë, tejkalimi jo i rregullt, mos respektimi i shenjës apo urdhrit të personit të autorizuar, ngasja nën ndikim të alkoolit, etj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


OEAK: Qeveria të aprovojë buxhetin e rishikuar për vitin 2020 që do të mundësonte vazhdimin e zbatimit të masave në përkrahje të sektorit privat

OEAK: Qeveria të aprovojë buxhetin e rishikuar për vitin 2020 që do të mundësonte vazhdimin e zbatimit të masave në përkrahje të sektorit privat

Kryetari Mustafa: Shaban Manaj me plotë meritë u dekorua “Hero i Kosovës”, për kontributin e tij të dhënë për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë

Kryetari Mustafa: Shaban Manaj me plotë meritë u dekorua “Hero i Kosovës”, për kontributin e tij të dhënë për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë

Hoti: Dialogu teknik ka përfunduar, Kosova ka nisur dialogun për njohje reciproke

Hoti: Dialogu teknik ka përfunduar, Kosova ka nisur dialogun për njohje reciproke

Kryeministri Hoti ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryeministri Hoti ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryetarja Osmani në takim lamtumirës me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, znj. Nataliya Apostolova

Kryetarja Osmani në takim lamtumirës me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, znj. Nataliya Apostolova

Sot hyrja pa pagesë në pishinën e Gërmisë

Sot hyrja pa pagesë në pishinën e Gërmisë

OEK mirëpret miratimin e draftligjit për rimëkëmbjen ekonomike nga Qeveria e Republikës së Kosovës

OEK mirëpret miratimin e draftligjit për rimëkëmbjen ekonomike nga Qeveria e Republikës së Kosovës

Humb betejën me COVID-19 edhe një 66-vjeçare

Humb betejën me COVID-19 edhe një 66-vjeçare

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel vazhdon në nivel koordinatorësh

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel vazhdon në nivel koordinatorësh

Sindikata e Telekomit proteston para Qeverisë

Sindikata e Telekomit proteston para Qeverisë

OBSH: Vaksina antiCOVID-19 nuk do të jetë gati para 2021

OBSH: Vaksina antiCOVID-19 nuk do të jetë gati para 2021

Von der Leyen: Europa dha një sinjal të fortë shprese dhe solidariteti

Von der Leyen: Europa dha një sinjal të fortë shprese dhe solidariteti

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja finale me Serbinë nuk do të sjellë rezultate pa lidershipin amerikan

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja finale me Serbinë nuk do të sjellë rezultate pa lidershipin amerikan

Haradinaj i mllefosur në Hotin: Nëse vazhdon kështu, s’e ke përkrahjen time

Haradinaj i mllefosur në Hotin: Nëse vazhdon kështu, s’e ke përkrahjen time

Çfarë po thotë Vuçiq: Vetëm 1% e serbëve duan që të luftojnë për Kaçanikun, Kosova do të armatoset

Çfarë po thotë Vuçiq: Vetëm 1% e serbëve duan që të luftojnë për Kaçanikun, Kosova do të armatoset

Vdes një i prekur me Covid-19, konfirmohet se është nga Kamenica

Vdes një i prekur me Covid-19, konfirmohet se është nga Kamenica