Për çfarë arsye u largua Donika Kada Bujupi nga AAK?

31.03.2016 15:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për çfarë arsye u largua Donika Kada Bujupi nga AAK?

Vazhdon të mbetet mister largimi i deputetes Donika Kadaj- Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Thuajse janë bërë një javë që kur Bujupi u largua nga AAK dhe askush as nga partia e drejtuar nga Haradinaj e as vetë deputetja nuk kanë dhënë arsye të saktë për këtë rast.
As njëra nga bashkëpunëtoret e Donika Kadaj- Bujupit, deputetja Teuta Haxhiu nuk ka ide pse u largua ish- shefja e Grupit Parlamentar.
“Sinqerisht nuk kam ide pse është larguar. Ajo asnjëherë nuk ka shfaqur pakënaqësi e as ndonjë ankesë. Ka qenë befasi për të gjithë ne. Nga mediet e kam kuptuar se është larguar. E kam provuar atë ditë disa herë në telefon, por nuk është përgjigjur dhe më nuk kam komunikuar me të”, ka thënë Haxhiu në emisionin Interaktiv, raporton Gazeta Blic.
Ndërkaq, Gazeta Blic kishte raportuar se Donika Kadaj- Bujupi ishte ndjerë e zhgënjyer me vendin se ku u ul gjatë shënimit të “Epopesë së Dukagjinit” në Deçan, ku u ul në rendin e dytë.
Është raportuar se ajo do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje, mirëpo ende nuk ka asgjë konkrete.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kurti dhe Haxhiu takohen me ambasadorin e Italisë, e njoftojnë për bisedimet me LDK-në

Kurti dhe Haxhiu takohen me ambasadorin e Italisë, e njoftojnë për bisedimet me LDK-në

Kosovës po i ikin qytetarët

Kosovës po i ikin qytetarët

Zyrtari policor dënohet me një vit burg dhe 500 euro gjobë për marrje ryshfeti

Zyrtari policor dënohet me një vit burg dhe 500 euro gjobë për marrje ryshfeti

SHBA-të, OKB-ja dhe BE-ja mbështesin një marrëveshje të qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë

SHBA-të, OKB-ja dhe BE-ja mbështesin një marrëveshje të qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë