Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

29.07.2019 15:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

Prokuroria e shtetit për 72 orë ka ngritur 89 aktakuza kundër 106 personave, si dhe ka ndaluar 32 të dyshuar dhe 13 kërkesa për paraburgim ndaj 17 të dyshuarve.

Këtë e ka bërë të ditur prokurori i shtetit në njoftimin dërguar mediave. Prishtinë, 29 korrik 2019 – Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar pesëmbëdhjetë (15) persona të dyshuar, si dhejanë paraqitur shtatë (7) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj dhjetë (10) personave.

Prishtinë, 27 korrik 2019 – Prokurori i Shtetit, ju njofton se, nga prokuroritë themelore janë ngritur tetëdhjetenëntë (89) aktakuza, kundër njëqindegjashtë (106) personave. Po ashtu, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar gjashtë (6) persona të dyshuar, janë paraqitur shtatë (7) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj tetë (8) personave të dyshuar, si dhe është sekuestruar një (1) automjet, me dyshimin se një (1) person është përfshirë në veprën penale “Falsifikim i dokumentit”.

Prishtinë, 28 korrik 2019 – Prokurori i Shtetit ju njofton se, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar shtatëmbëdhjetë (17) persona të dyshuar, si dhe janë paraqitur gjashtë (6) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj shtatë (7) personave të dyshuar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

I refuzohet kërkesa për lirim ish-pjesëtarit të UÇK-së që u arrestua në Shkup

I refuzohet kërkesa për lirim ish-pjesëtarit të UÇK-së që u arrestua në Shkup

Në QKUK fillon vlerësimi i rrezikshmërisë në punë

Në QKUK fillon vlerësimi i rrezikshmërisë në punë

Hoxha në ekspozitën që sjell kujtime për 1024 fëmijët e vrarë nga serbët

Hoxha në ekspozitën që sjell kujtime për 1024 fëmijët e vrarë nga serbët

Haradinaj: S’kam akoma ftesë nga presidenti, kam ftuar partnerët e kaolicionit nesër në takim

Haradinaj: S’kam akoma ftesë nga presidenti, kam ftuar partnerët e kaolicionit nesër në takim

Konsultat e presidentit nën thirrjet për caktimin e datës së zgjedhjeve

Konsultat e presidentit nën thirrjet për caktimin e datës së zgjedhjeve

Prokuroria e Shtetit hesht ndaj shkeljeve të ZRRE-së

Prokuroria e Shtetit hesht ndaj shkeljeve të ZRRE-së

Klopp jep një lajm të mirë për Shaqirin

Klopp jep një lajm të mirë për Shaqirin

AAK ia mori Naim Bazajn PDK-së, tash partia e Kadri Veselit i “hakmerret” partisë së Haradinajt

AAK ia mori Naim Bazajn PDK-së, tash partia e Kadri Veselit i “hakmerret” partisë së Haradinajt

Prokurori i Gjilanit blen viagra online, kërkon t’i dërgohet në zyre

Prokurori i Gjilanit blen viagra online, kërkon t’i dërgohet në zyre

Vetëvendosje kundër vazhdimit të kontratës me Z-Mobile për asnjë kusht

Vetëvendosje kundër vazhdimit të kontratës me Z-Mobile për asnjë kusht

Lajmi i fundit: Kjo është oferta që Telekomi i ka bërë Z Mobile për vazhdimin e kontratës

Lajmi i fundit: Kjo është oferta që Telekomi i ka bërë Z Mobile për vazhdimin e kontratës

Kosova pa kryeministër, ministritë vazhdojnë punën

Kosova pa kryeministër, ministritë vazhdojnë punën

Arka e shtetit për gjashtë muaj grumbulloi rreth 900 milionë euro

Arka e shtetit për gjashtë muaj grumbulloi rreth 900 milionë euro

Ekskluzive: Policia zbulon se si bëhej prostitucioni, ofroheshin shërbime seksuale deri 100€

Ekskluzive: Policia zbulon se si bëhej prostitucioni, ofroheshin shërbime seksuale deri 100€

Vazhdojnë kolonat e gjata nëpër pikat kufitare

Vazhdojnë kolonat e gjata nëpër pikat kufitare