Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

29.07.2019 15:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

Prokuroria e shtetit për 72 orë ka ngritur 89 aktakuza kundër 106 personave, si dhe ka ndaluar 32 të dyshuar dhe 13 kërkesa për paraburgim ndaj 17 të dyshuarve.

Këtë e ka bërë të ditur prokurori i shtetit në njoftimin dërguar mediave. Prishtinë, 29 korrik 2019 – Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar pesëmbëdhjetë (15) persona të dyshuar, si dhejanë paraqitur shtatë (7) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj dhjetë (10) personave.

Prishtinë, 27 korrik 2019 – Prokurori i Shtetit, ju njofton se, nga prokuroritë themelore janë ngritur tetëdhjetenëntë (89) aktakuza, kundër njëqindegjashtë (106) personave. Po ashtu, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar gjashtë (6) persona të dyshuar, janë paraqitur shtatë (7) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj tetë (8) personave të dyshuar, si dhe është sekuestruar një (1) automjet, me dyshimin se një (1) person është përfshirë në veprën penale “Falsifikim i dokumentit”.

Prishtinë, 28 korrik 2019 – Prokurori i Shtetit ju njofton se, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar shtatëmbëdhjetë (17) persona të dyshuar, si dhe janë paraqitur gjashtë (6) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj shtatë (7) personave të dyshuar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Avdyli: Nëse nuk reagojmë shpejt pacientët do të na vdesin në korridore të spitaleve e vetura

Avdyli: Nëse nuk reagojmë shpejt pacientët do të na vdesin në korridore të spitaleve e vetura

Ky është 27 vjeçari kamenicas që vdiq nga COVID-19

Ky është 27 vjeçari kamenicas që vdiq nga COVID-19

Serwer: Shtetet e Ballkanit Perëndimor t’i kapërcejnë së pari barrierat politike

Serwer: Shtetet e Ballkanit Perëndimor t’i kapërcejnë së pari barrierat politike

Zemaj publikon pamje nga Klinika Infektive në QKUK: Mos u shliro

Zemaj publikon pamje nga Klinika Infektive në QKUK: Mos u shliro

Sekretari i BIK: Po manipulohet me Erdoganin – Xhamia e Madhe është donacion i besimtarëve të Turqisë

Sekretari i BIK: Po manipulohet me Erdoganin – Xhamia e Madhe është donacion i besimtarëve të Turqisë

Pulmologu Besim Morina: Ndodh që pacientët me COVID-19 i trajtojmë edhe korridoreve

Pulmologu Besim Morina: Ndodh që pacientët me COVID-19 i trajtojmë edhe korridoreve

Tre të arrestuar për sulm fizik me shqelma ndaj dy policëve mitrovicas

Tre të arrestuar për sulm fizik me shqelma ndaj dy policëve mitrovicas

SHBA do t’i tërheqë 12,000 trupa nga Gjermania

SHBA do t’i tërheqë 12,000 trupa nga Gjermania

​Hoti: Rajoni është i ndarë, ekziston vullneti i udhëheqësve për ta ndryshuar atë

​Hoti: Rajoni është i ndarë, ekziston vullneti i udhëheqësve për ta ndryshuar atë

Hashim Thaçi dekoron Halil Kastratin me medaljen “Shën Tereza” për humanizëm

Hashim Thaçi dekoron Halil Kastratin me medaljen “Shën Tereza” për humanizëm

Arrestohet një i dyshuar për fajde në Gjilan

Arrestohet një i dyshuar për fajde në Gjilan

Infektologu Sadiku: Nuk është mirë të falet Bajrami në xhami

Infektologu Sadiku: Nuk është mirë të falet Bajrami në xhami

​Shkencëtarët: Covid-19 ka ekzistuar te lakuriqët e natës që 70 vjet

​Shkencëtarët: Covid-19 ka ekzistuar te lakuriqët e natës që 70 vjet

Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër nga 1 gushti deri 31 dhjetor

Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër nga 1 gushti deri 31 dhjetor

Hyseni: Në negociata do të preken elemente të veçanta, por ato rezultojnë me njohje reciproke

Hyseni: Në negociata do të preken elemente të veçanta, por ato rezultojnë me njohje reciproke

​Bajrami tregon nëse do të ekzekutohen pagat 170 euro gjatë kësaj jave

​Bajrami tregon nëse do të ekzekutohen pagat 170 euro gjatë kësaj jave