Për 15 funte vizitorët e kopshtit zoologjik në Britani, mund të luajnë lojën me litar me luanë dhe tigra (Video)

21.02.2019 07:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për 15 funte vizitorët e kopshtit zoologjik në Britani, mund të luajnë lojën me litar me luanë dhe tigra (Video)

Një kopsht zoologjik Dartmoor në Plimut të Britanisë së Madhe ka hasur në kritika të ashpra, për shkak të një vendimi të marrë që u mundëson vizitorëve të “argëtohen” me kafshët.

Të gjithë ata që paguajnë 15 funte mund të “garojnë” me luanë apo tigra. Më saktësisht bëhet fjalë për një lojë, ku nga njëra anë janë vizitorët që tërheqin litarin e nga ana tjetër janë kafshët e egra siç janë luanët apo tigrat, transmeton Telegrafi.

Loja fillon në momentin kur kafsha kafshon litarin dhe fillon ta tërheq, e natyrisht se në ato momente fillojnë edhe vizitorët ta tërheqin litarin në anën e tyre me qëllim që të matin forcat se kush është më i fuqishmi.

Organizatat që merren me mbrojtjen e kafshëve e kanë quajtur skandaloz veprimin e menaxhmentit të kopshtit zoologjik, kurse pronari i kopshtit zoologjik Benjamin Mi, është munduar të arsyetoj veprimin me pretendimin se kjo “lojë” është e mirë për macet e mëdha. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?