Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

08.11.2018 09:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

Në ndeshjen Manchester City – Shakhtar Donetsk është akorduar njëra nga penalltitë më qesharake në botën e futbollit.

Qytetarët kanë fituar me rezultat të thellë 6-0 ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj gjigantit ukrainas.

Ndeshja në mes të këtyre dy skuadrave ishte e vlefshme për Grupin F, aty ku pinë City me nëntë pikë.

Golat në këtë ndeshje për skuadrën e Pep Guardiolas u shënuan nga David Silva (13′), Gabriel Jesus (24′, 72′, 90+), Raheem Sterling (49′), dhe Riyad Mahrez (84′).

Megjithatë, e gjitha vëmendja e ndeshjes ka mbetur tek goli i dytë i shënuar nga sulmuesi brazilian nga penalltia në minutën e 24-të.

Momenti i kërcimit në ‘det’ nga Sterling (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Ky gol nuk do të kujtohet për ndonjë ekzekutim të mirë apo mjeshtëri, por për penalltinë më komike apo qesharake të dhënë ndonjë herë.

Ishte anglezi Sterling, i cili në tentim për të goditur topin, e godet e tokë dhe pas rrëzimit të tij gjyqtari pa u menduar dy herë akordon penallti për City.

Mysafirët ishin të befasuar nga ky vendim i gjyqtarit hungarez Viktor Kasai, por edhe pse protestuan dhe qeshën me ironi, gjithçka shkoi në pa-kthim dhe City gjeti golin e dytë nga pika e bardhë.

Kjo penalltia ka filluar të bëhet tashmë hit në rrjetet sociale, të cilat po tallen me rrëzimin apo simulimin e anglezit. /Telegrafi/  

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

ICT Academy trajnime në Cyber Security & Privacy

ICT Academy trajnime në Cyber Security & Privacy

Gazela përpiqej ta shpëtonte të voglin nga kthetrat e shqiponjës, shpeza grabitqare ishte shumë më e fuqishme (Foto)

Gazela përpiqej ta shpëtonte të voglin nga kthetrat e shqiponjës, shpeza grabitqare ishte shumë më e fuqishme (Foto)

Notat e lojtarëve: Manchester City 6-0 Shakhtar Donetsk, shkëlqejnë Mahrez dhe Jesus

Notat e lojtarëve: Manchester City 6-0 Shakhtar Donetsk, shkëlqejnë Mahrez dhe Jesus

Kufjet wireless Xiaomi AirDots janë një klon 30 dollarësh i Apple AirPods

Kufjet wireless Xiaomi AirDots janë një klon 30 dollarësh i Apple AirPods

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-0 AEK: Lewandowski sundon

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-0 AEK: Lewandowski sundon

AMD prezanton kartat grafike të para 7-nanometër por nuk janë për ju

AMD prezanton kartat grafike të para 7-nanometër por nuk janë për ju

Po hulumtonte imazhet satelitore të Google Earth, kur zbuloi aeroplanin e rrëzuar në det (Video)

Po hulumtonte imazhet satelitore të Google Earth, kur zbuloi aeroplanin e rrëzuar në det (Video)

Allegri: Është një humbje zhgënjyese, duhej ta mbyllnim më herët dilemën e fituesit

Allegri: Është një humbje zhgënjyese, duhej ta mbyllnim më herët dilemën e fituesit

Fillojnë shitjet e tabletit Chrome OS Pixel Slate

Fillojnë shitjet e tabletit Chrome OS Pixel Slate

Mourinho: Nuk duhet të kisha vepruar ashtu, por më ofenduan për 90 minuta

Mourinho: Nuk duhet të kisha vepruar ashtu, por më ofenduan për 90 minuta

Jose Mourinho provokon tifozët e Juventusit, lojtarët bardhezi ndërhyjnë

Jose Mourinho provokon tifozët e Juventusit, lojtarët bardhezi ndërhyjnë

Messenger me funksion të tërheqjes së mesazheve të dërguara por vetëm për kohë të caktuar

Messenger me funksion të tërheqjes së mesazheve të dërguara por vetëm për kohë të caktuar