Pellegrini: Fitoi skuadra më e mirë

18.03.2015 23:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pellegrini: Fitoi skuadra më e mirë

Trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, ka pranuar se Barcelona e meritoi kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Qytetarët” nisën takimin duke tentuar ta përmbysin humbjen e kaluar 2 me 1, por goli i Ivan Rakticit ndëshkoi ata duke eliminuar nga gara më e fortë evropiane.

“Padyshim që humbëm ndaj një skuadre më të fortë. Lionel Messi është shumë i vështirë për t’u zënë. Ndoshta nuk luajtëm mirë në pjesën e parë, por u përmirësuam në të dytën dhe rrezikuam më shumë”, ka thënë Pellegrini.

Pellegrini beson se nëse Kun Aguero do të realizonte nga penaltia 15 minuta para fundit skuadra e tij do të mund të shënonte edhe golin e dytë.

“Na duheshin edhe dy gola tjerë dhe menduam se kjo do të realizohej nëse do të barazonim përmes penaltisë. Ishte moment shumë i rëndësishëm sepse kishim edhe 15 minuta lojë”, shtoi ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kosova sulmon, Moldavia shënon

Kosova sulmon, Moldavia shënon

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin