Pele në depresion dhe i turpëruar

11.02.2020 09:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pele në depresion dhe i turpëruar

Legjenda braziliane, Pele, është në depresion dhe ndihet i turpëruar, saqë nuk largohet nga shtëpia për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore – ka bërë të ditur djali i tij, Edinho.

Ish-futbollisti i mirënjohur në muajin tetor do t’i mbushë 80 vjet dhe ka nevojë për pajisje ndihmëse që të ecë për shkak të problemit disavjeçar në ije.

Në shumicën e paraqitjeve të fundit publike, ai ka qenë në karrocë, ndërsa tash po turpërohet për gjendjen e tij.

(Foto: Sandro Baebler /Hublot via Getty Images/Guliver)

“Ai është shumë i brishtë. Ka bërë zëvendësim të nyjës dhe nuk e ka pasur rehabilitimit adekuat ose të duhur. Prandaj ka problem me lëvizjen dhe kjo e ka dërguar në një formë depresioni.

“Imagjinoni, ai është mbreti, ka qenë gjithmonë figurë më ndikim dhe sot nuk mund të ecë si duhet. Vetëm me ndihmë. Është shumë i ndjeshëm, shumë i turpëruar për këtë gjë”.

“Është përmirësuar paksa në krahasim me herët e kaluara kur ishte në karrocë, por akoma e ka shumë të vështirë të ecë. Ndihet i turpëruar, nuk dëshiron të dalë jashtë, ta shohin ose të bëjë diçka që lidhet me largimin nga shtëpia. Është bërë vetmitar”, ka deklaruar Edinho për Globoesporte. /Telegrafi/

(Foto: Gareth Cattermole/Getty Images/Guliver)

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Albin Kurti në “Süddeutsche Zeitung”: “Projekti për ndryshimin e kufijve ka dështuar, por ideja nuk ka vdekur”

Albin Kurti në “Süddeutsche Zeitung”: “Projekti për ndryshimin e kufijve ka dështuar, por ideja nuk ka vdekur”

Kosnett në Mitrovicë: Kosova është shtet i pavarur dhe i tillë do të mbetet

Kosnett në Mitrovicë: Kosova është shtet i pavarur dhe i tillë do të mbetet

Shënohet sot Dita Ndërkombëtare e Drejtësisë Sociale

Shënohet sot Dita Ndërkombëtare e Drejtësisë Sociale

​31 vjet nga greva e minatorëve të “Trepçës”

​31 vjet nga greva e minatorëve të “Trepçës”

Mot me shi dhe borë

Mot me shi dhe borë

Trumpi e emëron Drejtor të Inteligjencës Kombëtare

Trumpi e emëron Drejtor të Inteligjencës Kombëtare

Çeku: Pas shkarkimit të Bordit të Telekomit duhet të vazhdohet me fazën e llogaridhënies

Çeku: Pas shkarkimit të Bordit të Telekomit duhet të vazhdohet me fazën e llogaridhënies

Qalaj: Ka dyshime se Valdete Bllaca, pasi kishte vrarë familjen, kishte dalë në një lokal në Gjilan (VIDEO)

Qalaj: Ka dyshime se Valdete Bllaca, pasi kishte vrarë familjen, kishte dalë në një lokal në Gjilan (VIDEO)

Shkarkimi i bordit të Telekomit, Hoti paralajmëron: Ky ishte vetëm fillimi

Shkarkimi i bordit të Telekomit, Hoti paralajmëron: Ky ishte vetëm fillimi

AGK: Kryeministri Rama nis fushatë degraduese edhe ndaj medieve në Kosovë

AGK: Kryeministri Rama nis fushatë degraduese edhe ndaj medieve në Kosovë

Hasani: Kurti duhet të merret edhe me zyrtarët serbë që marrin paga, pa shkuar asnjë ditë në punë

Hasani: Kurti duhet të merret edhe me zyrtarët serbë që marrin paga, pa shkuar asnjë ditë në punë

Veliu: Anëtarësimi në INTERPOL dhe EUROPOL mbetet prioritet i imi si ministër

Veliu: Anëtarësimi në INTERPOL dhe EUROPOL mbetet prioritet i imi si ministër

Haradinaj: Albin Kurti ka shfuqizuar vendimet e Isa Mustafës

Haradinaj: Albin Kurti ka shfuqizuar vendimet e Isa Mustafës

Të enjten, shi dhe borë – çfarë moti do të kemi në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Të enjten, shi dhe borë – çfarë moti do të kemi në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Pas reagimit të “Maraklive t’kerreve” BQK premton lehtësira për sigurimin e veturave

Pas reagimit të “Maraklive t’kerreve” BQK premton lehtësira për sigurimin e veturave

PSD: Kurti do ta menaxhojë pak më mirë korrupsionin, por nuk do ta transformojë sistemin

PSD: Kurti do ta menaxhojë pak më mirë korrupsionin, por nuk do ta transformojë sistemin