PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

17.10.2020 19:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se kjo gatishmëri e tyre vije pas shkarkimeve të fundit të ‘vulosura’ nga kryeministri Avdullah Hoti.

Burime të IndeksOnline, poashtu kanë mësuar se ATK kishte nisur hetimet për disa zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), situatë kjo e cila nuk u pëlqeu fare këtyre të fundit.

Si rezultat i këtyre hetimeve, gjatë ditës së djeshme, kryeministri Hoti shkarkoi të parin e ATK-së, Ilir Murtezaj.

Kjo, situatë e pakëndshme, ka shtyrë PDK-në, VV-në dhe minoritetet të bëhen bashkë për rrëzimin e qeverisë aktuale, të cilët vazhdimisht kanë kritikuar për perfomancë jo të mirë.

Sqarim, IndeksOnline posedon emrat e zyrtarëve të LDK-së, për të cilët ATK kishte nisur hetimet, por për të mos ndikuar përgjatë hetimeve tutje, emrat nuk do të bëhen publik deri në një fazë tjetër. /IndeksOnline/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

I pandalshëm Werner, kalon edhe portierin dhe realizon golin e dytë

I pandalshëm Werner, kalon edhe portierin dhe realizon golin e dytë

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

Pengesa të shumta në mësimin online në Maqedoninë e Veriut

Pengesa të shumta në mësimin online në Maqedoninë e Veriut

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

Drejtori i ATK-së flet pas shkarkimit nga Qeveria

Drejtori i ATK-së flet pas shkarkimit nga Qeveria

Haradinaj: Javë e rëndë për shqiptarët

Haradinaj: Javë e rëndë për shqiptarët

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

Sulmojnë nënën e vet me biçikletë, dy të arrestuar

Sulmojnë nënën e vet me biçikletë, dy të arrestuar

Lëndohet derisa punonte në një shtëpi

Lëndohet derisa punonte në një shtëpi

Hoti: Shumica e bizneseve kanë pranuar subvencionet nga fondi 60 milionësh

Hoti: Shumica e bizneseve kanë pranuar subvencionet nga fondi 60 milionësh

Marrëveshja përfundimtare, çështje muajsh apo vitesh

Marrëveshja përfundimtare, çështje muajsh apo vitesh

Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Projektligji për UÇK-në assesi të miratohet, LVV e quan ligj të dobët por PDK nuk tërhiqet

Projektligji për UÇK-në assesi të miratohet, LVV e quan ligj të dobët por PDK nuk tërhiqet