PDK në hall, se dinë a duhet të shkojnë nesër te Haradinaj

29.07.2019 18:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PDK në hall, se dinë a duhet të shkojnë nesër te Haradinaj

Partia Demokratike e Kosovës është mbledhur për të diskutuar se a do të shkojnë nesër në takimin e thirrur për krerët e koalicionit nga kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj. Gazeta Express pak më parë ka raportuar se nga kjo parti nuk e kanë konfirmuar pjesmarrjen, pavarësisht insistimit.

Këshilli Drejtues i PDK-së, është duke mbajtur një mbledhje lidhur me vendimin nëse do të marrin pjesë apo jo nesër në takimin e ftuar nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Mbledhja e PDK-së kësaj radhe nuk po mbahet në selinë e saj në qendër, por në një hotel në periferi të Prishtinës.

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj pas dhënies së dorëheqjes së tij nga ky post, iu ka bërë thirrje partnerëve të tij të koalicionit PAN për një takim i cili është paraparë të mbahet nesër.

Lidhur me qëndrimin nëse PDK do të jetë pjesë e këtij takimi apo jo, ky subjekt partiak ka bërë të ditur se pas mbledhjes së Këshillit Drejtues, do të dalë me një komunikatë për media.

Gazeta Express ka raportuar pak më parë se ka provuar që të marrë një qëndrim nga krerët e partisë, për të parë se a do t’i shkojnë në takim Haradinajt, por, që këta të fundit nuk janë përgjigjur.

Në anën tjetër, AKR dhe NISMA kanë konfirmuar pjesmarrjen. Takimi në mes të liderëve të koalicionit do të mbahet në ora 14:00./GazetaExpress

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Prishtina për njohje, Beogradi për kompromis

Prishtina për njohje, Beogradi për kompromis

Haziri pret Kuqin, konfirmohen investimet në projektet madhore në të mirë të gjilanasëve

Haziri pret Kuqin, konfirmohen investimet në projektet madhore në të mirë të gjilanasëve

Prishtinës pritet të i shtohen edhe tri shkolla të reja

Prishtinës pritet të i shtohen edhe tri shkolla të reja

Boris Johnson paralajmëron valë të dytë të koronavirusit në Evropë

Boris Johnson paralajmëron valë të dytë të koronavirusit në Evropë

Ahmeti: Çfarë kuptimi ka mbyllja e kufijve kur në Ballkan fshihen shifrat e të infektuarve

Ahmeti: Çfarë kuptimi ka mbyllja e kufijve kur në Ballkan fshihen shifrat e të infektuarve

OAK: Të miratohen urgjent pakot mbështetëse, bizneset po falimentojnë

OAK: Të miratohen urgjent pakot mbështetëse, bizneset po falimentojnë

Komisioni për Integrim Evropian miraton rishikimin e buxhetit

Komisioni për Integrim Evropian miraton rishikimin e buxhetit

Hoti: Procesi i dialogut është plotësisht i koordinuar me SHBA-të

Hoti: Procesi i dialogut është plotësisht i koordinuar me SHBA-të

Përçarje të reja brenda koalicionit, Meliza Haradinaj i quan absurde masat e reja të Hotit

Përçarje të reja brenda koalicionit, Meliza Haradinaj i quan absurde masat e reja të Hotit

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Hoti: Jemi në shqyrtim të masave të reja, do të konsultohemi me të gjithë

Hoti: Jemi në shqyrtim të masave të reja, do të konsultohemi me të gjithë

38 aktakuza kundër 49 personave gjatë 24 orëve të fundit

38 aktakuza kundër 49 personave gjatë 24 orëve të fundit

Komisioni për Integrim Evropian mbajti sot mbledhjen e radhës

Komisioni për Integrim Evropian mbajti sot mbledhjen e radhës

Dumoshi në Obiliq, viziton projektet e mbështetura nga MKRS

Dumoshi në Obiliq, viziton projektet e mbështetura nga MKRS

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore në Prishtinë

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore në Prishtinë

Gllogoc – Sulmon fizikisht bashkëshorten

Gllogoc – Sulmon fizikisht bashkëshorten