PDK-ja thotë se ia ka marrë më shumë se 30 anëtarë LDK-së në Vushtrri

13.09.2019 22:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PDK-ja thotë se ia ka marrë më shumë se 30 anëtarë LDK-së në Vushtrri

Partia Demokratike e Kosovës, thotë se ia ka marrë Lidhjes Demokratike të Kosovës, më shumë se 30 anëtarë në qytetin e Vushtrrisë.

Në një komunikatë për media, PDK-ja ka thënë se “familja e veprimtarit të njohur të LDK-së në Vushtrri, njëherësh veprimtar i çështjes kombëtare, Emin Selacit, me mbi 30 anëtarë të LDK-së të familjeve Hoxha, Podvorica e Miftari në Vushtrri, i janë bashkuar të premten PDK-së në mbështetje të kandidatit të saj për Kryeministër të ardhshëm, Kadri Veseli”.

“Kreu i PDK-së, Veseli, iu ka dëshiruar mirëseardhje ish-anëtarëve të LDK-së gjatë një takimi me ta në hapje të Zyrës së re të PDK-së në qytetin e Vushtrrisë”, thuhet në njoftimin e PDK-së.

Siç njofton PDK, “në këtë takim, lideri i PDK-së theksoi se pavarësisht bindjeve politike të deritashme, mijëra qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen çdo ditë PDK-së dhe kauzës së tij për luftën kundër korrupsionit, ndërsa theksoi se tashmë ka prezantuar edhe hapat konkret që do të ndërmerren në 100 ditshin e parë të qeverisjes së tij me këtë betejë”.

“Veseli tha se beteja që ka nisur ai me paktin kundër korrupsionit do ta çlirojë Kosovën nga korrupsioni dhe do t’i hapë vendit perspektivë të sigurt për investime të reja në hapjen e mijëra vendeve të reja pune për të rinjtë”, thuhet në njoftimin e PDK-së.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PDK-ja thotë se ia ka marrë më shumë se 30 anëtarë LDK-së në Vushtrri

PDK-ja thotë se ia ka marrë më shumë se 30 anëtarë LDK-së në Vushtrri

Anëtarësimi në Interpol, përkundër që Kosova ka aplikuar, Berisha thotë se nuk duhet nxituar në këtë proces

Anëtarësimi në Interpol, përkundër që Kosova ka aplikuar, Berisha thotë se nuk duhet nxituar në këtë proces

Mobilizohet LDK e Përlepnicës, përkrahje e fuqishme për ekipin e BesëLidhjes

Mobilizohet LDK e Përlepnicës, përkrahje e fuqishme për ekipin e BesëLidhjes

Gjyjata e Apelit ua kthen lejeqëndrimin dy shtetasve të dëbuar turq

Gjyjata e Apelit ua kthen lejeqëndrimin dy shtetasve të dëbuar turq

Babai i Egzonit të aksidentuar kërkon ndihmë: Nuk i shitet shtëpia, e vë në shitje edhe veshkën

Babai i Egzonit të aksidentuar kërkon ndihmë: Nuk i shitet shtëpia, e vë në shitje edhe veshkën

Rama nxjerr jashtë nga takimi me Merkel, ambasadorin Shqiptar

Rama nxjerr jashtë nga takimi me Merkel, ambasadorin Shqiptar

Veseli: Do t’i godasim ata që e konsiderojnë veten të paprekshëm

Veseli: Do t’i godasim ata që e konsiderojnë veten të paprekshëm

BE do të jetë vëzhguese e Zgjedhjeve në Kosovë

BE do të jetë vëzhguese e Zgjedhjeve në Kosovë

Arrestohet një polic, dyshohet për  marrje ryshfeti

Arrestohet një polic, dyshohet për marrje ryshfeti

Kelmendi: Pakti anti-korrupsion i Veselit do të prekë edhe njerëz të PDK-së

Kelmendi: Pakti anti-korrupsion i Veselit do të prekë edhe njerëz të PDK-së

Vuçiq e vlerëson UNESCO-n për mbrojtjen e “trashëgimisë së rrezikuar serbe në Kosovë”

Vuçiq e vlerëson UNESCO-n për mbrojtjen e “trashëgimisë së rrezikuar serbe në Kosovë”

Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

Sindikata e zhgënjyer me Kuvendin për mosmiratimin e Ligjit të ri për RTK-në

Sindikata e zhgënjyer me Kuvendin për mosmiratimin e Ligjit të ri për RTK-në

Kancelarja Merkel merr përsipër lobimin për Shqipërinë

Kancelarja Merkel merr përsipër lobimin për Shqipërinë

“Është koha e pajtimit të serbëve dhe shqiptarëve”

“Është koha e pajtimit të serbëve dhe shqiptarëve”

Gazetari Hoxha: Policia nuk e ndaloi grupin kriminal nga Kosova, i përgatitur për nxitje dhune më 8 qershor

Gazetari Hoxha: Policia nuk e ndaloi grupin kriminal nga Kosova, i përgatitur për nxitje dhune më 8 qershor