PDK-ja synon kthimin e besimit të qytetarëve me “Veselin kryeministër e Ismailin kryetar të Prishtinës”

12.05.2019 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PDK-ja synon kthimin e besimit të qytetarëve me “Veselin kryeministër e Ismailin kryetar të Prishtinës”

Partia Demokratike e Kosovës po synon të kthejë besimin e qytetarëve te shteti.

Kështu ka thënë nënkryetari i saj Enver Hoxhaj, sipas të cilit PDK-ja do ta rikthejë besimin e humbur te qytetarët vetëm atëherë kur kryeministër do të bëhet Kadri Veseli e me Prishtinën të qeverisë Uran Ismaili, raporton KTV.

Uran Ismaili, kandidati i vetëm për të udhëhequr me degën e PDK-së në Prishtinë ka thënë se platforma për qeverisje e subjektit të tij është zgjidhja që i duhet kryeqytetit dhe Kosovës.

Ai ka vlerësuar se me këtë proces zgjedhor ka filluar edhe një ridefinim radikal i marrëdhënies mes PDK-së dhe Prishtinës.

PDK-ja nisi zgjedhjet e brendshme në muajin mars, proces ky që në disa komuna u raportua për përleshje fizike ndërmjet kandidatëve.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rama: Do tundë themelet e çdo pasurie të krimit

Rama: Do tundë themelet e çdo pasurie të krimit

Specialja fton dy ish-pjesëtarë të UÇK-së nga Zona e Pashtrikut

Specialja fton dy ish-pjesëtarë të UÇK-së nga Zona e Pashtrikut

Reagimet e ashpra të Nismës dhe VV-së ndaj rinumërimit, detyrojnë KQZ të merr masa

Reagimet e ashpra të Nismës dhe VV-së ndaj rinumërimit, detyrojnë KQZ të merr masa

Plaçkitet këmbimorja në Gjilan

Plaçkitet këmbimorja në Gjilan

Burrë e grua sulmojnë njëri-tjetrin, dërgohen në mbajtje

Burrë e grua sulmojnë njëri-tjetrin, dërgohen në mbajtje

Eskalon situata: NISMA e akuzon VV-në për orgji në parti

Eskalon situata: NISMA e akuzon VV-në për orgji në parti

66 aktakuza për 24 orë

66 aktakuza për 24 orë

337 pjesëtarë të rinj i bashkohen Ushtrisë së Kosovës

337 pjesëtarë të rinj i bashkohen Ushtrisë së Kosovës

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës pas kthimit në shtëpi

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës pas kthimit në shtëpi

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova

Doris Pack: Një gjyqtare kushtetuese në Shqipëri betohet para noterit, absurde. BE duhet të veprojë

Doris Pack: Një gjyqtare kushtetuese në Shqipëri betohet para noterit, absurde. BE duhet të veprojë

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Lajmi i fundit: Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, shkoi vetë te banesa

Lajmi i fundit: Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, shkoi vetë te banesa

Nëse i keni vendosur gomat e dimrit, s’jeni të obliguar të keni zinxhirë në veturë — sipas Ministrisë

Nëse i keni vendosur gomat e dimrit, s’jeni të obliguar të keni zinxhirë në veturë — sipas Ministrisë

Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki