Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

14.09.2018 12:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Barcelona u detyrua t’i paguajë mbi gjashtë milionë një punëtori të saj pas transferimit të Neymarit.

Fjala është për Andre Curryn, një agjent i Barcelonës për tregun brazilian.

E përditshmja spanjolle Mundo Deportivo ka zbuluar gjithçka rreth fitimit të madh të Curryt.

Curry ishte njeriu i besuar i ish-presidentit Sandro Rosell dhe kishte kryer transferimin e Neymarit te Barcelona.

Kësisoj në kontratë ishte një klauzolë që i siguronte fitimin e 3% të shumës në rast të shitjes së brazilianit.

(Twitter/PSG)

Kështu edhe ndodhi, pasi Neymar iu bashkua gjigantit francez Paris Saint Germain për 222 milionë euro.

Agjentit të klubit i takonin 6,6 milionë euro dëmshpërblim por që Barcelona kishte refuzuar t’ia jepte.

Klubi katalunas nuk ia dha fillimisht këtë shifër Curryt pasi pretendonte se Neymar u largua pa dëshirën e klubit.

Neymar sa ishte te Barcelona

Por pas disa seancave gjyqësore në gjykatën sportive në Kataluni, Curry ka fituar rastin ndaj klubit të tij.

Kësisoj agjentit i kanë takuar 6,6 milionë euro nga transferimi i Neymarit te PSG. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk laheni dy ditë?

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk laheni dy ditë?

Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin

Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin

Kur nuk mund të jesh i pranishëm në një konferencë, për shkak të minjve!

Kur nuk mund të jesh i pranishëm në një konferencë, për shkak të minjve!

Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup

Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup

Dell prezantoi monitorin e parë në botë 49-inç Quad HD

Dell prezantoi monitorin e parë në botë 49-inç Quad HD

Piktura e pëlqyer nga Donald Trump tanimë gjendet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

Piktura e pëlqyer nga Donald Trump tanimë gjendet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)