Pasuria mund të blejë dashurinë !

31.03.2016 12:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pasuria mund të blejë dashurinë !

Pavarësisht atyre që besojnë të kundërtën, paratë mund të blejnë dashurinë.

Të paktën, kjo është ajo që thuhet në publikimin e analistëve financiarë të “Mintel”, që publikuan një studim të tyrin në ditën e Shën Valentinit.

Në një sondazh të kryer, specialistët e kompanisë gjetën një lidhje direkte midis gjendjes financiare dhe shanseve për të gjetur dikë përkrah.

Në studimin e realizuar në Britaninë e Madhe, vetëm 4% e të anketuarve me fitime vjetore mbi 70 mijë euro nuk ishin ndjerë kurrë të dashuruar në jetën e tyre.

Me uljen e të ardhurave, numri i atyre që nuk kishin qenë ndonjëherë të dashuruar rritej në 17%, tek ata që fitojnë nën 13 mijë euro në vit.

Anketimi zbuloi edhe disa risi të reja të jetës moderne në sjelljet në marrëdhëniet intime.

Kështu, tre në 10 persona pranuan se presin të njohin dikë nga rrjetet shoqërore ose faqet e takimeve.

Studimi sugjeroi se meshkujt beqarë janë më të interesuar për artin, pasi 15% e tyre mendojnë se ekspozitat apo muzetë janë vende të mira për të njohur një partnere.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Ceca nervozohet me Dua Lipën: Vogëlushe, ulu njëherë!

Ceca nervozohet me Dua Lipën: Vogëlushe, ulu njëherë!

Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Sot luhen pesë ndeshje në Superligë, vëmendja në ndeshjen Gjilani – Ballkani

Sot luhen pesë ndeshje në Superligë, vëmendja në ndeshjen Gjilani – Ballkani

Gerrard: Anglisë i duhej një trajner si Klopp, Guardiola apo Mourinho

Gerrard: Anglisë i duhej një trajner si Klopp, Guardiola apo Mourinho

Cilësitë e menaxherëve të suksesshëm të shitjes

Cilësitë e menaxherëve të suksesshëm të shitjes

Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Merr fund sezoni për yllin e Interit

Merr fund sezoni për yllin e Interit

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

5 këshilla për të gjetur karrierën e duhur

5 këshilla për të gjetur karrierën e duhur

Tetë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Tetë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja