Pasi i kaloi 422 ditë duke vrapuar plot 15,607 milje, burri nga Liverpuli u gjunjëzua në vijën e finishit për t’i propozuar të dashurës (Foto/Video)

15.05.2018 23:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pasi i kaloi 422 ditë duke vrapuar plot 15,607 milje, burri nga Liverpuli u gjunjëzua në vijën e finishit për t’i propozuar të dashurës (Foto/Video)

Veterineri 39-vjeç i cili i kaloi 19 muaj duke vrapuar 15,607 milje nëpër Amerikë, i ka propozuar të dashurës së tij në momentin që kaloi vijën e finishit.

Rob Pope nga Liverpuli, ishte cilësuar si karakteri i filmit “Forrest Gump” i cili vrapoi pa ndërprerë, transmeton Telegrafi.

Albama Rob që ka moshën e njëjtë që e kishte aktori Tom Hanks i cili luajti rolin kryesor në filmin që ka fituar çmimin Oskar, përshkoi Amerikën në një distancë që i bie sikur të kishte vrapuar në 590 maratona.

Ai kishte vrapuar mesatarisht 40 milje në ditë, duke u sfiduar nga temperaturat ekstreme nga plus 40 gradë në minus 30, ndërsa paratë e mbledhura nga ky organizim i ka dhënë për qëllime bamirësie.

Ai vrapoi nga lindja në perëndim dhe anasjelltas, ku për 422 ditë, përshkoi 15,607 milje, që i bie katër herë më shumë sesa gjatësia e lumit të Amazonës.

Pasi i kaloi 43 shtete, ky burrë nga Liverpuli tha se mezi po pret t’i kthehet jetës së tij normale. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pasi i kaloi 422 ditë duke vrapuar plot 15,607 milje, burri nga Liverpuli u gjunjëzua në vijën e finishit për t’i propozuar të dashurës (Foto/Video)

Pasi i kaloi 422 ditë duke vrapuar plot 15,607 milje, burri nga Liverpuli u gjunjëzua në vijën e finishit për t’i propozuar të dashurës (Foto/Video)

Ja çfarë presim nga "Divat" nesër në mbrëmje!

Ja çfarë presim nga "Divat" nesër në mbrëmje!

Tifozët ta pakënaqur me rezultatet e skuadrës, maskohen dhe sulmojnë lojtarët e Sportingut

Tifozët ta pakënaqur me rezultatet e skuadrës, maskohen dhe sulmojnë lojtarët e Sportingut

Çfarë është e rëndësishme të dini rreth aborteve!

Çfarë është e rëndësishme të dini rreth aborteve!

Një organizatë jofitimprurëse planifikon të dërgojë miliona faqe të Wikipedia në Hënë – të shtypura në fletë metalike të vogla

Një organizatë jofitimprurëse planifikon të dërgojë miliona faqe të Wikipedia në Hënë – të shtypura në fletë metalike të vogla

Ish-banorja e BB9 rikthehet me skena erotike në klipin e këtij këngëtari!

Ish-banorja e BB9 rikthehet me skena erotike në klipin e këtij këngëtari!

Messi: Do të ishte e tmerrshme nëse Neymar do të shkonte te Real Madridi

Messi: Do të ishte e tmerrshme nëse Neymar do të shkonte te Real Madridi

VIP-at nën urdhrat e Luana Vjollcës! Mësoni DETAJET e showt më të ri

VIP-at nën urdhrat e Luana Vjollcës! Mësoni DETAJET e showt më të ri

I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Brenda festës së ditëlindjes të vajzës së Nora Istrefit

Brenda festës së ditëlindjes të vajzës së Nora Istrefit

Projekti “Football for Friendship”, mbahet konferenca

Projekti “Football for Friendship”, mbahet konferenca